15.1 C
Berne
vendredi 2/06/2023

Floriana Leku-Sadiku, është kandidate nga radhet e AAK që po garon për deputete (49) në Vushtrri!

Vushtrri, 30 janar -Floriana Leku-Sadiku e lindur e rritur ne Mitrovice eshte vajze e dy prinderve me profesionin me human ate te mjeksise. Tani ajo si ekonomiste jeton dhe veproj ne komunen e Vushtrrise. Eshte kandidate me Nr.49 per deputete nga qyteti i Vushtrrise, shkruan gazeteta zvicerane ne shqip “Le Canton27.ch” 
“Kam aderuar AAK meqe me ka pelqyer vizioni i saj per Kosoven. Jam kandidate per deputete nga qyteti i Vushtrrise..Me perkushtimin me te madh kam vendosur qe ti bashkohem AAK-së duke synuar qe te jam kontributin tim se fushen e ekonomise me theks te veqante zhvillimit ekonomik, ka thënë per gazeten zvicerane ne shqip “Le Canton27.ch” Floriana Leku-Sadiku deputetja e ardhshme nga qyteti i Vushtrrisë.

Sipas znj.Leku-Sadiku  “Kosova eshte rinija jone mirpo ne duhet qe te ju krijojme mireqenie.permes programit zgjedhor AAK 2021-2025 e kemi ndrare ne disa kapitur por me e vecuara esht eekonomia,dhe synojme qe permen pakos te rinderotmit dhe aleances per zhvillim te prekim te gjitha sektoret, bizneset qytetaretlehtesiat fiskale 3-perfshirja e gruas ne institucionet tona them qe eshte relativisht e mire..”

“Në kontekst AAK na dhene mubdesi jashtezakonisjt te rinjeve duke theksuar qe lista e kandidtatëve te rinje perben 70% te listes duke perfshire dhe shum femra 4-i vetmi lider qe mund ta perfaqesoje kosoven pas 14 shkurtit eshte lidri yne Ramush Hardinaj. Ai ka deshmuar qe mund te perballet me Vucicin kur hoqi shkembinim e teritoreve dhe taksen 100% ndaj serbise,eshte i cetmi lider e gezon perkrahjen e shba dhe europes e poashtu partner i respektuar..” ka thëne Floriana Leku-Sadiku.

Vota juaj, është besim i kahmotshëm dhe i vazhdueshëm për Aleancen dhe mua në vecanti. Pra votoni AAK Nr- 49 jo votem se nuik do t’jui zhgenjej por do tju dëshmoj me punen dhe angzhimin tim  jo vetem ne parit por edhe ne shoqerine tone ne avancimin e rorceseve demokartike dhe forcimit te shtetit tone me ingerime proveropiane dhe euratlatnike!Image may contain: 2 people, including Floriana Leku Sadiku, people sitting, table and indoor

Derniers articles

Po na vijnë në Zvicer ambasadorët e rinj nga Tirana. Mustafa Nano propozohet në Bernë, Vasilika Hysi në Gjenevë (OKB)

Gjenevë/Tiranë, 31 maj -Qeveria ka gati emrat e ambasadorëve të rinj të Shqipërisë që do të marrin postet e tyre në përfundim të mandateve...

Diaspora shqiptare në Zvicër të shqetësuar, sy e veshë kah Kosova: Dje Miloshevic na imponoi luftën, sot Vucic, po na imponon të veshim sërish...

Bernë, 30 maj -Po bëhen gati një javë qe kur në veriu i Kosovës po « vlon » nga protestues ebanda krimIninale nga Seriba...

Një tjetër shqiptar në Zvicër godet gruan e vetë me thikë. Kjo ndodhi në Gjenevë…

Gjenevë, 30 maj -Nje pas pas nje varsje me thike t enje shipatre ne Zvcer (Vevey) rasti tjeter ka ndodur sot ne Gjenevë, respktivisht...

Teniseri me origjine shqiptare Novak Gjokoviç mund te diskualifikohet ose te pezullohet pas provokimeve të tij në Roland-Garros

Dje Austarlia, sot Kosova, rrespektivisht racizmi i tij ndaj shqiptareve  po e zbeh imazhin dhe repuatcionin e tenserit serb ne bote, per te cilin...

Zvicra reagon pas sulmeve ndaj ushtarëve të KFOR-it në veri, bën thirrje të kthehet qetësia në rajon

Bernë, 30 maj -Zvicra ka reaguar pas sulmeve të protestuesve serbë në Zveçan ndaj ushtarëve të NATO-s, ku ditën e hënë serbët lënduan 30...