18.5 C
Berne
lundi 15/04/2024

Floriana Leku-Sadiku, është kandidate nga radhet e AAK që po garon për deputete (49) në Vushtrri!

Vushtrri, 30 janar -Floriana Leku-Sadiku e lindur e rritur ne Mitrovice eshte vajze e dy prinderve me profesionin me human ate te mjeksise. Tani ajo si ekonomiste jeton dhe veproj ne komunen e Vushtrrise. Eshte kandidate me Nr.49 per deputete nga qyteti i Vushtrrise, shkruan gazeteta zvicerane ne shqip “Le Canton27.ch” 
“Kam aderuar AAK meqe me ka pelqyer vizioni i saj per Kosoven. Jam kandidate per deputete nga qyteti i Vushtrrise..Me perkushtimin me te madh kam vendosur qe ti bashkohem AAK-së duke synuar qe te jam kontributin tim se fushen e ekonomise me theks te veqante zhvillimit ekonomik, ka thënë per gazeten zvicerane ne shqip “Le Canton27.ch” Floriana Leku-Sadiku deputetja e ardhshme nga qyteti i Vushtrrisë.

Sipas znj.Leku-Sadiku  “Kosova eshte rinija jone mirpo ne duhet qe te ju krijojme mireqenie.permes programit zgjedhor AAK 2021-2025 e kemi ndrare ne disa kapitur por me e vecuara esht eekonomia,dhe synojme qe permen pakos te rinderotmit dhe aleances per zhvillim te prekim te gjitha sektoret, bizneset qytetaretlehtesiat fiskale 3-perfshirja e gruas ne institucionet tona them qe eshte relativisht e mire..”

“Në kontekst AAK na dhene mubdesi jashtezakonisjt te rinjeve duke theksuar qe lista e kandidtatëve te rinje perben 70% te listes duke perfshire dhe shum femra 4-i vetmi lider qe mund ta perfaqesoje kosoven pas 14 shkurtit eshte lidri yne Ramush Hardinaj. Ai ka deshmuar qe mund te perballet me Vucicin kur hoqi shkembinim e teritoreve dhe taksen 100% ndaj serbise,eshte i cetmi lider e gezon perkrahjen e shba dhe europes e poashtu partner i respektuar..” ka thëne Floriana Leku-Sadiku.

Vota juaj, është besim i kahmotshëm dhe i vazhdueshëm për Aleancen dhe mua në vecanti. Pra votoni AAK Nr- 49 jo votem se nuik do t’jui zhgenjej por do tju dëshmoj me punen dhe angzhimin tim  jo vetem ne parit por edhe ne shoqerine tone ne avancimin e rorceseve demokartike dhe forcimit te shtetit tone me ingerime proveropiane dhe euratlatnike!Image may contain: 2 people, including Floriana Leku Sadiku, people sitting, table and indoor

Derniers articles

Nuk vriten vetëm gratë shqiptare..Psh në Zvicër për cdo vit vriten nga 40 femra, në Srbi nga 30, në Francë, në cdo tri ditë...

Bernë, 15 prill -Mbi 90,000 gra dhe vajza u vranë në botë vitin e kaluar - më së shumti në dy dekadat e fundit....

Horror me një kishë / I riu masakroi me thikë priftin dhe besimtarët, ja momenti i tmerrshëm kur…+18 VIDEO

Një sulm tjetër me thikë ka ndodhur në Sideni të Amerikës, këtë herë jo në një qendër tregtare por në një kishë. Peshkopi dhe besimtarët...

Granit Xhaka, ky bir Kosove me këmbë të arta që po shkruan historinë e Gjermanisë dhe Zvicrës

Bernë, 14 prill -Bayer Leverkuseni edhe zyrtarisht është kampioni i ri i Gjermanisë.  Bayer siguroi titullin pesë javë pa ra perdja e kampionatit gjerman....

SHBA tërhiqet, presidenti Joe Biden merr vendimin: Nuk do do jemi pjesë e sulmeve ndaj Iranit

Presidenti i SHBA Joe Biden dhe zyrtarët e lartë të ekipit të tij të sigurisë kombëtare, duke kërkuar të frenojnë rrezikun e një lufte...

Izraeli: Do përgjigjemi ndaj çdo shteti që lejon kalimin e dronëve nga Irani

Irani ka nisur mbrëmjen e të shtunës një sulm hakmarrës ndaj Izraelit duke lëshuar mbi 500 dronë kamikazë, të cilët raportohet se do të...