2.4 C
Berne
lundi 6/02/2023

FIFA publikon emrin e arbitrit qe do ta udheheq ndeshjen mes Serbisë dhe Zvicrës

Cyrih, 30 nentor -FIFA sot ka bërë të ditur emrin e arbitrit për ndeshjen e së premtes mes Zvicres dhe Serbisë në orën 20:00 e cila është vendimtare për kualifikimin në 1/8 e Botërorit të Katarit, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch nga selia e FIFA-s

FIFA i ka besuar argjentinasit Fernando Andrés Rapallini (1978  nga La Plata, Buenos Aires) te jetë në krye të drejtësisë, i ndihmuar nga bashkatdhetarët e tij Juan Pablo Belati dhe Diego Bonfa, ndërsa gjyqtari i katërt është caktuar Kevin Ortega nga Peruja.

Në këtë Botëror argjentinasi me eksperiencë arbitroi ndeshjen e xhiros së parë të fazës së grupeve ndërmjet Kroacisë dhe Marokut, e cila përfundoi në barazim pa gola. Ndersa rapalini konsiderohet si një nga arbitrat më të mirë në botë.

Derniers articles

Edhe Kosova në Forumin Ndërkombëtar të Bashkëpunimit në Zvicër 15-16 shkurt Gjenevë

Gjenevë, 6 shkurt -Nën titullin “Edukimi për të ardhmen”, Kongresi Vjetor i Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Zvicrës do t'i kushtohet temës së arsimit dhe do...

Jeta sekrete e kreut të kishës ruse në Zvicër..Prift, spiun i KGB, propagandist dhe mbeshtës terrorin rus mbi fëmijët dhe popullaten civile ne Ukraine

Patriarku Kirill (majtas) me Vladimir Putin gjatë një Bernë, 6 shkurt -Patriarku i Moskës, Kirill I mbron pushtimin e Ukrainës dhe mallkon Perëndimin. Por ai...

Beogradi « njeh » Republikën e Kosovës! E konfirmon qeveria serbe në komunikatën zyrtare (DOC.)

Faqja zyrtare e Qeverisë së Serbisë Prishtine/Beograd, 5 shkurt -Serbia pranon zyrtarisht në komunikimet e saj të publikuara online se Kosova është republikë. Një nga faktet...

Po të ishte dorëzuar Sali Berisha…

Shkruan: Hysni GURRA Nëse Sali Berisha nuk do të ishte ky karakter njerëzor dhe ky karakter politik që është, i cili nuk dorëzohet, nuk trembet,...

Shqipëria do të duhej tërheq ambasadorin e saj nga Beogradi!

Shkruan: Refik HASANI Shqipëria, do të duhej tërheq ambasadorin e saj nga Beogradi, sepse Serbia  gjithnjë po vazhdon të ushqej e helmoj  popullin e vetë,...