1.5 C
Berne
mardi 23/04/2024

Fenomenale në Shqipërine e Ismajl Qemajlit: “Flamuri” kuq e zi i Zotit mbulon Tiranën!

Tiranë, 12 qershor (Elona Merko) -Qielli vishet i kuq pas breshërit në Tiranë. Per dy ore rresht mbi mbi kryeqytetion shipotare ne Tirane eshte shfaqur nje spektakël në qiell gjatë perëndimit të sotëm. Kryeqytetasit dhe jo vetëm patën mundësinë të shohin një perëndim ndryshe pas breshërit që përfshiu Tiranën, raporton nga Tirana gazate zvicerane ne shqip Le Canton27.ch.

Incroyable!: Ngrihet flamuri në Tiranë, qielli mbushet me tollumbace kuqezi!

Pamje mahnitëse ka dhuruar qielli nga Tirana, ku një mori resh krijuan një pamje spektakolare në momentin e perëndimit të diellit. Ky moment i bukur, ka dhuruar qetësi dhe rehati shpirtërore, e cila nuk i ka shpëtuar syrit të njeriut. Për më tepër klikoni në fotogalerinë e mëposhtme.

Sot ne oret e bmjemjes te gjtihje i madh e i vopgle kan pasur sytte kah qielli per te pare spektaklin, qielline kuqezi, fenomen ky i rrale i bere nga Zoti, piktori me i madh ne botë!

Edhe kreu i qeverisë shqiptare eshte mahknutur me kete fenomen ne qiellin mbi Tiranen. Edi Rama ka ndarë një foto nga perëndimi shkëputur pranë stadiumit Air-Albania duke shkruar  mbi Tirana “Kuqezi”.

Kurse Kryebashkiaku Erion Veliaj ka zgjedhur një mënyrë të veçantë, ndryshe nga herët e tjera, pasi në shenjë nderimi për festën e Pavarësisë ka ngritur flamurin pranë sheshit “Skënderbej”, shkruan gazeta zvicerane Le Canton27.ch

 

Derniers articles

Mira Murati bëhet zyrtarisht pjesë e Akademisë së Shkencave të Shqipërisë

Shefja e shërbimeve teknologjike të OpenAI, Mira Murati dhe poeti i njohur nga Kosova, Lulzim Tafa, janë pranuar sot si anëtarë të jashtëm të...

Çipa rreth Investigimi i RAI3: Një detaj është implikimi i sekretarit të përgjithshëm të Kryeministrisë. Duhet sqaruar nëse ai ka…

Duke komentuar materialin e transmetuar nga emisioni investigativ më i rëndësishëm italian, “Report”, Aleksandër Çipa, drejtor i News 24 i ftuar në “Open”, tha...

Ne Festivalin e 24-të të filmit ne Gjermani qe fillon neser, në mesin e 100 filmave nga mbare bota, aty edhe filmat nga Kosova...

Bernë, 23 prill -Çdo vit, goEast e transformon kryeqytetin e shtetit Hessian Wiesbaden në një nga vendet më të rëndësishme ndërkombëtare për kinemanë nga...

Serbi (43) para gjykatës zvicerane në Lucern. Akuzohet se goditi me thikë dhe deshi t’ia jep flakën ish-gruas së tij

Nje serb Bojka T. (43) mësohet se ka tentuar të vrasë ish-bashkëshorten duke ndezur një sprej dhe duke e drejtuar spërkatjen drejt saj. Mësohet...

Flamuri i Zvicrës, Kosovës dhe Shqiperisë, në listën e terroristëve, si vende që po e luftjonë ISIS-in

Bernë, 22 prill -Nje adoleshent 15-vjeçar që plagosi rëndë një hebre ortodoks më 2 mars në Cyrih te Zvcrës u radikalizuar në Tunizi dhe...