17.3 C
Berne
samedi 25/06/2022

Erza Hasani: Kastrioti ka qenë në kaos kur e morëm, tani do të jetë befasi!

Kastrioti i Ferizajt (femrat) ka përfunduar në vend të pestë me 27 pikë të mbledhura në edicionin që e lamë pas në Superligën e Kosovës në hendboll.

Presidentja e klubit Kastrioti të Ferizajt, Erza Hasani, tha se kohën kur e morën drejtimin e klubit, e kanë gjetur në kaos dhe para falimentimit, ndërsa tani është mbyllur faza e parë e vënies së ligjshmërisë.

Znj. Erza, a është e vërtetë që KHF Kastrioti tani po mendon për përforcime, po ashtu edhe për trajner të ri?

“Tani më është mbyllur faza e parë e vënies së ligjshmërisë në klub që ka qenë pothuajse në shuarje dhe në kaos total dhe para falimentimit si rezultat i keqpërdorimeve, keqmenaxhimit të individëve dhe kryesive të caktuara. 

Tani më kjo është e kaluar dhe në këtë kampionat kemi objektiva konkrete për ta renditur Kastriotin në pozitën më lartë në ligë. 

Jemi mirënjohës për angazhimin ndaj të gjitha vajzave, trajnerëve dhe padyshim se do të ketë edhe prurje të reja të lojtareve.

Kastrioti do të jetë befasi në këtë kampionat.

Pra mund të ju konfirmojmë se do të këtë përforcime edhe me lojtare te reja krahas potencialit që e posedojmë aktualisht”, thotë Hasani për gazetën kombëtare “Bota sot”. /KEMAJL GOCA

Derniers articles

Lazim Destani takon ish-shefin e NATO-s Lordi George Robertson. Biseduan per Kosoven 23 vjet pas bombardimeve dhe shqiptaret ne Ballkan

I ftuar nga Rrjeti i Lidershipit Europian në Londër, ne Konferencën që po mbahet në ambientet e Parlamentit Britanik, pjesëmarrjes ishte edhe biznesmeni i...

Nga fjalimi i ministrit te  Shendetesise se Maqedonise Veriore z.Bekim Sali ne punimet e Asamblesë së 75-të se WHO

Gjeneve, UN 22 maj –Ne seline e Organizates Botere te Sendetesise ne Gjeneve po zhvillohen punimet gjashteditore (22–28 maj) e Asamblesë së 75-të se...

Nga punimet e Kongresit te XIV-të Europian te AMFE ne Shkup. Ministri i shendetesise Sali dhe presidentja Dollenberg: Te vazhdoje kjo tradite bashkepunimi me...

hkup, 23 qershor -Sot ne Skup u mbajtë me sukxsese Kongresi i XIV-të Europian nga Federata Mjekët Shqiptarë Europë , me udhëheqjen e shkëlqyer...

Psikologja ne Gjermani Shkendije Berisha-Pacolli: Pasojat e luftes ne Kosove edhe sot ndihen ne diaspore. Keta njerez me trauma kane nevoje per ne, dhe...

Shkendije Berishen-Pacolli Këshilltare e Psikologjise në ne Wirges te Gjermanise Shkendije Berishen-Pacolli nuk eshte emer i panjohur sidomos ne mjedisin ku jeton dhe veperon, ne...

Pacolli: Unë sfidoj këdo, sepse e verteta eshte ne anen time!

Shkruan: Behgjet PACOLLI «Nuk ka askush, as minister, ads kryeminister i ndonje qeverie e kushdo qofte ai, te cilit i kam keekuar ndonje favor, ku...