6.7 C
Berne
mardi 21/03/2023

Ekskluzive: Një muaj në arrati për 91 kg drogë, arrestohet i famshmi i Dragashit Mexhait Qerimi

 

Policia e Kosovës ka arritur të arrestoj narkodilerin e famshëm të Dragashit, Mexhait Qerimin, njeriu i cili arriti t’i ikë Policisë gjatë aksionit kundër drogës mbrëmjen e 9 shkurtit, ku u kapën 91 kg drogë në fshatin Konushefcë, të Podujevës. Gazeta Insajderi kishte raportuar ekskluzivisht për të kaluarën kriminal të Qerimit dhe përballje e tij me organet e drejtësisë.

Së bashku me Mexhait Qerimin gjatë ditës se djeshme është kapur edhe një person tjetër, të cilit u janë gjetur edhe 395 gram drogë.

“Dje më, 11.03.2022, hetuesit policorë nga Drejtorisë për Hetim e Trafikimit me Narkotikë-Prizren, kanë realizuar një operacion policorë ku janë kontrolluar dy lokacione. Policia ka arritur të lokalizojnë dhe të arrestojnë të dyshuarit: M.Q., (viti i lindjes 1976, mashkull kosovar) dhe A.Sh., (viti i lindjes 1978, mashkull kosovar). Tek i dyshuari A.Sh., policia dje ka arritur të gjejë edhe rreth 395 gr substancë narkotike që dyshohet të jetë marihuanë dhe dëshmi tjera relevante për rastin”, thuhet në njoftim e Policisë.

Gazeta Insajderi kishte raportuar ekskluzivisht për Qerimi dhe të kaluarën e ti kriminale tashmë të njohur për organet e drejtësisë.

Një aksion i Policisë së Kosovës i koduar me emrin “Kamera”, goditi me 9 shkurt grupin kriminal të drogës, duke konfiskuar 91 kg drogë të llojit marihuana në fshatin Konushefcë, të Podujevës.

Sasi e drogës kjo që kap vlerën e 200 mijë eurove, shkruan Gazeta Insajderi.

Derniers articles

Sali Berisha në ATV: Arsytimi i Vuçiqit pse nuk e firmosi marrëveshjen nuk është i sinqertë, ja çfarë po fshehë ai

Kryetari i PD-së, Sali Berisha, në emisionin “A23” në ATV, tha se arsyetimi i presidentit serb, Aleksander Vuçiq për të mos e firmosur marrëveshjen...

Shefi OKB-se mbeshtet marreveshjen e Ohrit mes dy shteteve fqinje Kosoves dhe Serbise

Berne, 20 mars -Sekretari i Përgjithshëm mirëpret njoftimin e fundit nga Bashkimi Evropian për një marrëveshje nga palët për zbatimin e Marrëveshjes për rrugën...

Nga Brukseli ne Ohër, Zotimi gojor ka peshe!..

Shkruan: Muhamet MAVRAJ Zotimi gojor ka peshe, por eshte dicka tjeter nga nenshkrimi i dokumenteve. Dialogu, bisedimet, takimet jane me te mira sesa izolimet ose konfliktet...

Përfunduan diskutimet maratonike në Ohër mes Kurtit dhe Vucicit nën patronazhin e BE-së. Arrihet marreveshje, por presidenti serb refuzoi te nenshkruaj

Oher, 18 mars -Rundi i bisedimeve maratonike mes liderëve të Kosovës dhe Serbisë pas 12 oresh ka përfunduar. Mesohet se ka një dakordim mes...

Le Conseil fédéral adopte le rapport sur l’exercice du droit de vote depuis l’étranger

Berne, 17 mars Lors de sa séance du 17 mars 2023, le Conseil fédéral a adopté un rapport sur l’exercice du droit de vote...