18.8 C
Berne
jeudi 6/10/2022

Ekipi Vaudit M21 në Bernë ndeshet me KF Prishtina

Berne, 3 shtator -Të rinjtë e Alexandre Quennoz kanë një takim në Bernë kundër FC Prishtinës për të konfirmuar fillimin e shkëlqyer të sezonit. Ndeshja fillon sonte në orën 19:00 ne Bodenweid, Bern, njofton gazeta zvicerane në shqip Le Canton27.ch

Dy ndeshje, dy fitore. Fillimi i ekipit Vaud M21 në kampionat është ideal. Përballë, Lauannois do të gjejë një formacion që ka përjetuar një humbje dhe një fitore që në fillim të sezonit, thuhet ne web faqen e KF Lausanne Sport

Derniers articles

Le Canton27.ch nga Praga: Nga punimet e dites se pare te samiti Europian. Dr.Vjosa Osmani dhe Edi Rama po prezentojne denjesisht dy shtet...

Pragë, 6 tetor -Sot ne kryeqytetin cek, në Pragë po mbahet samiti i Komunitetit Politik Evropian. Prr dy dite rresht do qendrojne kokokevme koke lidert evropian...

Le président Bajram Begaj a reçu aujourd’hui les lettres de créance diplomatiques de la nouvelle ambassadrice de Suisse, Ruth Huber

Berne/Tirana, 6 octobre - A partir d'aujourd'hui, la Suisse a un nouvel ambassadeur en Albanie : Mme. Ruth Huber a présenté ses lettres de...

Presidenti Bajram Begaj pranoi sot kredencialet diplomatike për ambasadoren e sapo emëruar të Zvicrës Ruth Huber

Berne/Tirane, 6 tetor -Duke nisur nga sot Zvicra ka një ambasadore të re në Shqipëri: Zj. Ruth Huber paraqiti kredencialet tek Presidenti i Shqipërisë...

FEDPOL hetime ne Gjenevë: Diplomatët ndihmuan mafien të pastronte 500 milionë në Zvicër

Gjenevë, 5 maj -Mafia solli lireta të vjetra italiane në Zvicër për t’i pastruar. Diplomatët dhe masonët do të kishin ndihmuar në përfundimin e...

Ambasada Zvicerane shpalos platformën për punësimin e të rinjve

Qeveria Zvicarane po zhvillon platformën për punësimin e garantuar për të rinj, në kuadër të bashkëpunimit me Qeverinë e Republikës së Kosovës. Kështu ka bërë...