1.9 C
Berne
mercredi 7/12/2022

Edhe kjo ndodhi ne Kosovën tonë: Kirurgu nxjerr Nokia 3310 nga stomaku i të burgosurit?!

Rasti kurioz në Kosovë: një i burgosuri në burg duhej t’i nënshtrohej një operacioni sepse gëlltiti një celular. Operacioni në Kosovë: Kirurgu nxjerr Nokia 3310 nga stomaku i të burgosurit, ka shkruar sot gazeta zvicerane Blick, transmeton Le Canton27.ch

Telefoni celular i çmontuar në stomak

Per shkak se një i burgosur 33-vjeçar u ankua për dhimbje stomaku për ditë të tëra, ai u dërgua në klinikën universitare në kryeqytetin kosovar Prishtinë. Atje ai u rrëfeu mjekëve se kishte gëlltitur një celular.

Në fund të fundit, telefoni celular i markës Nokia duhej të hiqet gjatë një operacioni. Ngjarja ka ndodhur rreth një javë më parë. Mjeku kryesor Skender Telaku ndau procedurën e jashtëzakonshme në Facebook. « Nuk ka komplikime, » shkroi ai.

Sipas Telaku, telefoni celular u çmontua në tre pjesë ndërsa pacienti ishte akoma në bark dhe më pas u tërhoq përmes ezofagut – procedura zgjati rreth dy orë.

Mbetet e paqartë se si dhe pse burri gëlltiti celularin në radhë të parë

Derniers articles

Zvicra humbi sepse injoruan portugezet, duke menduar se janë të dobët si serbët. Shaqiri dhe Xhaka kërkuan falje nga tifozët helvetik dhe...

 "T’mos harrojme se ndeshja e sontme ishte Zvicra me Portugalin, kurse me 2 dhjetor ishte ndeshja “Kosova” me Serbine!....", ka shkruar gazeta zvicerane ne...

Rama te ndal urgjent dhunen politike dhe fizike mbi lideret shqiptar?!

Shkruan: Jola HYSAJ Deklarimet në media të një sërë aktorësh kryesorë politikë që shprehen në një farë mënyre kundër aktit te dhunes ndaj kreut te...

Sonte në orën 20:00: Zvicra–Portugalia, ndeshje historike. Ne vijen e pare te « frontit » Shaqiri dhe Xhaka

Bernë, 6 dhjetor -Ky është një ndeshtje dhe rast historike! Zvicra mund të arrijë një çerekfinale të parë të Kupës së Botës që nga...

Dështon atentati i bandave te Edi Rames ndaj liderit te shqiptareve Sali Berisha. « Lirojeni agresorin, autori është ulur në samit », tha Berisha

Një person ende i pa identifikuar ka sulmuar Sali Berishën gjatë marshimit të tij në protestë. Ai menjëherë është neutralizuar nga truprojat. Ende nuk dihet...

Bandat kriminale te Edi Rames pergjakin samitin e BE-se ne Tiranë. Vuçiçi në Tirane, shqiptari vritet në burgun e Beogradit. Presidentja shqiptare dr.Vjosa...

Tiranë, 6 dhjetor Samiti BE-Ballkani Perëndimor sot u mbajt në ambientet e Pallatit të Kongreseve. Për mbarëvajtjen e tij, një pjesë e akseve rrugore janë...