3.3 C
Berne
mardi 23/04/2024

Edhe kjo ndodhi ne Kosovën tonë: Kirurgu nxjerr Nokia 3310 nga stomaku i të burgosurit?!

Rasti kurioz në Kosovë: një i burgosuri në burg duhej t’i nënshtrohej një operacioni sepse gëlltiti një celular. Operacioni në Kosovë: Kirurgu nxjerr Nokia 3310 nga stomaku i të burgosurit, ka shkruar sot gazeta zvicerane Blick, transmeton Le Canton27.ch

Telefoni celular i çmontuar në stomak

Per shkak se një i burgosur 33-vjeçar u ankua për dhimbje stomaku për ditë të tëra, ai u dërgua në klinikën universitare në kryeqytetin kosovar Prishtinë. Atje ai u rrëfeu mjekëve se kishte gëlltitur një celular.

Në fund të fundit, telefoni celular i markës Nokia duhej të hiqet gjatë një operacioni. Ngjarja ka ndodhur rreth një javë më parë. Mjeku kryesor Skender Telaku ndau procedurën e jashtëzakonshme në Facebook. « Nuk ka komplikime, » shkroi ai.

Sipas Telaku, telefoni celular u çmontua në tre pjesë ndërsa pacienti ishte akoma në bark dhe më pas u tërhoq përmes ezofagut – procedura zgjati rreth dy orë.

Mbetet e paqartë se si dhe pse burri gëlltiti celularin në radhë të parë

Derniers articles

Oskar Freysinger, në gërsherë, ju ehste nënshtruar një operacioni të madh për ish të zgjedhurin e UDC-së (SVP)

Bernë, 23 prill -Ish foshnja Valais e tmerrshme e UDC iu nënshtrua një operacioni të madh në zemër më 17 prill, në spitalin e...

Migracioni dhe krimi i organizuar, tema kyqe e takimit te djeshëm në Bazel të pesë ministrave të Punëve të Brendshme të vendeve gjermanofone

Bazel, 23 prill -Me ftesë të këshilltarit federal Beat Jans, ministrat e brendshëm e pesë të vendeve me gjermanpfone si gjuhë zyrtare u takuan...

Mira Murati bëhet zyrtarisht pjesë e Akademisë së Shkencave të Shqipërisë

Shefja e shërbimeve teknologjike të OpenAI, Mira Murati dhe poeti i njohur nga Kosova, Lulzim Tafa, janë pranuar sot si anëtarë të jashtëm të...

Çipa rreth Investigimi i RAI3: Një detaj është implikimi i sekretarit të përgjithshëm të Kryeministrisë. Duhet sqaruar nëse ai ka…

Duke komentuar materialin e transmetuar nga emisioni investigativ më i rëndësishëm italian, “Report”, Aleksandër Çipa, drejtor i News 24 i ftuar në “Open”, tha...

Ne Festivalin e 24-të të filmit ne Gjermani qe fillon neser, në mesin e 100 filmave nga mbare bota, aty edhe filmat nga Kosova...

Bernë, 23 prill -Çdo vit, goEast e transformon kryeqytetin e shtetit Hessian Wiesbaden në një nga vendet më të rëndësishme ndërkombëtare për kinemanë nga...