22.3 C
Berne
mardi 18/06/2024

E mori falas nga Kosova, gati të shitet për 300 mijë euro!

Laçi mund të humbasë shërbimet e golashënuesit më të mirë të Superiores së sezonit të fundit, Kirian Nwabueze.

Sulmuesi pritet që të shitet nga kurbinasit.

Ishi i Dritës me pasaportë amerikane nuk u aktivizua në miqësoren me Besëlidhjen dhe në vend të tij luajti i sapoardhuri Van Dejv Harmon.

Pas kalimit të turit të parë në Ligën e Europës, synimi është arritur për Laçin, i cili tashmë pret të arkëtojë afro 300 mijë euro nga shitja e Nwabuezes (emri i klubit mbahet sekret).

Ai në edicionin e kaluar ishte golashënuesi më i mirë në kampionatin elitar në Shqipëri.

Derniers articles