-0.4 C
Berne
mardi 6/12/2022

Dy tonë droge i shet ne Vienë. Policia austriake arreston serbin 33-vjeqar

Viene, 8 qershor -Policia Kriminale të Shtetit arrestuan katër anëtarë të dyshuar të një grupi të organizuar tregtarësh. Njeri nga eshte serbi 33-vjeqar, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch duke ju referuar burimeve te policise austriake.

Ata dyshohet se kanë shitur mbi dy tonë marihuanë me një vlerë rruge prej njëmbëdhjetë milion eurosh në zonën më të madhe të Vjenës midis 2020 dhe 2021.

Në internet që nga sot, 12:33 pasdite.
ndajnë

Të dyshuarit janë dy algjerianë (26 dhe 31 vjeç), një libian 15 vjeçar dhe një shtetas serb 33 vjeçar, njoftoi policia.

Sekuestruar 36 kilogramë marijuanë
Gjatë arrestimeve, disa bastisje shtëpish u kryen në apartamente bunkerësh në Favoriten, Meidling dhe Penzing. Oficerët sekuestruan 36 kilogramë marihuanë, 150 gram rrëshirë marijuanë dhe 4830 para të gatshme.

Një i dyshuar deri më tani ka rrëfyer. Të arrestuarit u dërguan në një qendër ndalimi. Akti zyrtar ndodhi në Prill.

Derniers articles

Një shqiptar gjendet i vdekur në burgun e Beogradit. I ndjeri në trup mbante tatu figurën e Adem Jasharit, UÇK-në dhe Skenderbeun

Oslo, 5 dhjetor -Trupi i nje shetasi norvejgez me origjine shqiptare eshte gjetur i vdekur ne burun e kryqyteti serb ne Beograd, njfton gazeta...

Lajmi fundit: FIFA hap procedurat kundër Serbisë, jo kundër Xhakës

Cyrih, 5 dhjetor -Pas letres se gazetes zvicerane ne shqip derguar Gianni Infantino (Gazette zvicerane në shqip “Le Canton27” i shkruan letër shefit të...

Gazeta zvicerane në shqip Le Canton27.ch shpall Granit Xhakën “Personalitet të vitit 2022”

Bernë, 5 dhjetor -Gazeta zvicerane në shqip Le Canton27.ch sivjet ka zgjedhur për ta shpallur “Personalitet të vitit-2022” yllin e futbolllit te Zvicres, kapitenin...

Me mysafirin e « Vjeshtes Letrare te Gjilanit », shkrimtarin Halil Matoshi

Gjilan, 3 dhjetor, Edicioni i 13-të e Manifestimit tradicional "Vjeshta letrare e Gjilanit", që njëkohësisht për nga kohëzgjatja i ngjan një maratone letrare, në...

Kështu Xhaka dhe Shaqiri “shqiponjat” serbe i shndërruan ne « sorra »! “Shqiponjat” serbe nga Katari kthehen në Beograd pikë e pesë, kokën ulur, pa asnjë...

Beograd, 4 dhjetor -Futbollistët serbë nuk kanë thënë asnjë fjalë pas mbërritjes në Serbi (Fudbaleri Srbije nisu rekli ni reč po dolasku u Srbiju.."...