18.8 C
Berne
lundi 25/09/2023

Dy tonë droge i shet ne Vienë. Policia austriake arreston serbin 33-vjeqar

Viene, 8 qershor -Policia Kriminale të Shtetit arrestuan katër anëtarë të dyshuar të një grupi të organizuar tregtarësh. Njeri nga eshte serbi 33-vjeqar, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch duke ju referuar burimeve te policise austriake.

Ata dyshohet se kanë shitur mbi dy tonë marihuanë me një vlerë rruge prej njëmbëdhjetë milion eurosh në zonën më të madhe të Vjenës midis 2020 dhe 2021.

Në internet që nga sot, 12:33 pasdite.
ndajnë

Të dyshuarit janë dy algjerianë (26 dhe 31 vjeç), një libian 15 vjeçar dhe një shtetas serb 33 vjeçar, njoftoi policia.

Sekuestruar 36 kilogramë marijuanë
Gjatë arrestimeve, disa bastisje shtëpish u kryen në apartamente bunkerësh në Favoriten, Meidling dhe Penzing. Oficerët sekuestruan 36 kilogramë marihuanë, 150 gram rrëshirë marijuanë dhe 4830 para të gatshme.

Një i dyshuar deri më tani ka rrëfyer. Të arrestuarit u dërguan në një qendër ndalimi. Akti zyrtar ndodhi në Prill.

Derniers articles

Reagim i Këshillit të Ambasadorëve Shqiptarë (KASH), lidhur me veprimet terroriste të bandave serbe në fshatin Banjske të Leposaviqit kundër Policisë së Kosovës

Tirane, 24 shtator -Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë dënon me forcën më të madhe sulmin terrorist të banditeve serbë, nga i cili deri me tani...

Situate e tendosur ne Kosove pas vrasjes te nje polici nga bandat serbe / Diaspora kosovare po flasin per mobilizim. Kurse ne Zvicer paralajmerohen...

Prishtine, 24 shtstor -Sot ne oret e hershme ne Veri te Kosoves eshte vrare nje police dhe nje tjeter eshte plagosur nga bandat kriminale...

Sot ne Veri te Kosoves bandat kriminale serbe vrasin nje police kosovar. Analistet akuzojne Borrell, Lajcak dhe Vucic per nxitje per lufte

Prishtine, 24 shtstor -Sot ne oret e hershme ne Veri te Kosoves eshte vrare nje police dhe nje tjeter eshte plagosur nga bandat kriminale...

Kryeministri Kurti dhe deputeti Wermuth ne Olten uruan fitore kandidateve shqiptare per deputete ne parlamentin zviceran ne zgjedhjet e tetorit

Olten, 23 shtator -Pas nje dite takime, biseda dhe akivitete ne presidencen e Konfederates zvicerane dhe me kandidatet shqiptar qe do garojne per deputete...

Le député genevois Arbër Jahija salue le Premier ministre kosovar. Voici ce qu’il a écrit de la rencontre avec Albin Kurti

Après la réunion bilatérale avec le président suisse Alain Berset, le Premier ministre du Kosovo, Albin Kurti, ainsi que la ministre de la Culture,...