22.3 C
Berne
dimanche 1/10/2023

Tragjedi familjare ne Zvicer qe shkaktoi pese te vdekur. Shenja plumbash mbi viktimat

Brrne, 11 mars – Ka ndodhur nje drame familjare ne Yverdonit te Zvicres, shuhen per nje qast pese anetare te nje familje. Shenja plumbash mbi pesë viktimat, shkaqet dhe identiteti i te cileve ende nuk dihet, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch duke ju referuar burimeve te policise kantonale (VD) lidhur me tragjendine në Yverdon-les-Bains.

Arma pranë babait

E enjte, 9 mars 2023, në fund të ditës, u gjet viktima e pestë e zjarrit që shkatërroi një banesë në Yverdon-les-Bains. Nga elementët e parë të hetimit bëhet e ditur se 5 viktimat janë pjesëtarë të së njëjtës familje të përbërë nga tre vajza të moshës 5, 9 dhe 13 vjeç, nëna e tyre 40 vjeçe dhe babai 45 vjeç. Analizat janë duke u bërë për ta konfirmuar këtë.

Hetimet kryhen nga hetuesit e repartit të zjarrfikësve dhe brigadës së policisë shkencore të policisë së sigurisë, nën kujdesin e Ministrisë Publike. Ende nuk dihen shkaqet e aksidentit.

Pas dy ditë hetimesh, pista e dramës familjare është hipoteza e preferuar pas zjarrit të një shtëpie në Yverdon-les-Bains (VD) të enjten. Në të pesë viktimat u gjetën shenja armësh. Babai mund të jetë autori.

Policia evokon “një dramë familjare që do të kishte ndodhur me dyer të mbyllura”. Pranë babait është gjetur një armë, një burrë misterioz sipas rrethit të familjes.

Një familje prej 5 anëtarësh humbi jetën nga zjarri i shtëpisë së tyre, rue du Valentin në Yverdon. Para pjesës tjetër të shtëpisë, lule në nderim të viktimave.

Drama e tmerrshme e Yverdonit, ku pesë anëtarë të së njëjtës familje u nxorrën nga rrënojat e shtëpisë së tyre pas një zjarri mëngjesin e së enjtes, fillon të zbulojë sekretet e saj.

“Pas dy ditësh hetime intensive, pista e dramës familjare është hipoteza e favorizuar nga prokurori përgjegjës për hetimin penal dhe hetuesit”, njofton Policia e Kantonit të Vaudit, trasnmeton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch 

Derniers articles

Nese nuk na besoni neve…Atëherë lexoni dhe besoni mediave boterore. Ja se çfarë shkruan gazeta gjermane per Edi Ramen..

Berne, 1 tetor /Frankfurter Allgemeiner Zeitung: Edi Rama është padyshim kryeministri më i mirë që ka pasë Serbia që prej kohës së Nikolla Pashiq! FAZ:...

Mediat zvicerane: Vazhdon terrori nga manastiret serbe, dje ne Kosovë, sot ne Serbi…Një krijesë misterioze me hiram të zi në një manastir, që...

Berne, 1 tetor -Nje video  me rrjete sociale ka tmerrusr qytetaret ne Serbi, ku verejet nje krijese misterioze po shkaktob frikë dhe terror në Serbi,...

Kisha te Manastiri serbe ne Banjska dikur ishte xhami. Ja cili hoxhë shërbente aty!

Banjska në Zveçan, aty ku krimi serb vrau një polic kosovar e tentoi të destabilizonte veriun, paska qenë dikur një fshat tipik shqiptar, e...

Mergimtaret ne Zvicer bënë homazhe për nder të heroit te sovranitetit, policit Afrim Bunjakut

Berne 30 shtator -Dje dhe sot edhe ne Zvicer gati ne gjitha kantonet dhe qendrat  ku veprojne institucionet e Republikes se Kosoves mergimtaret tane...

Ne diten e stome 30 shtator 1912 nisi mobilizimi për luftën e parë ballkanike. Serbia kishte okupuar tokat shqiptare, Kosoven dhe Maqedonine

Luftërat Ballkanike janë emri i dy luftërave ndërmjet shteteve ballkanike në vitet 1912 dhe 1913. Luftërat u motivuan nga dëshira e shteteve ballkanike për...