15.1 C
Berne
vendredi 2/06/2023

Deputeti kosovar Haxhi Shala perfundoi intervistimin ne Hagë. « Muhabeti » zgjati vetem 15 min

Hagë, 8 tetor – Deputeti i AAK-së, Haxhi Shala, sapo ka perfunduar sot  intevristimion ne Gykaten Specila ne Hagë te Holandës.

Pas ketij intevrsitmi ne Hage z.Shala per gazeten zvicerane ne gjuhen shqipe  « Le Canton 27.ch » ka deklaruar se « muhabeti » i sotem ne Hage ne zyrtar e dhomave te spacilaizuar ka zgjatur vetem 15 minuta. Besojme se edhe kEt sfide do ta kalojme me suksese.. » Sipas tij, ky eshte vetëm fillimi.

Ne Hage z.Shala i shoqeruar nga miqë, eshte pritur nga diaspora ne shenje perkrahje dhe kërkuar drejtesi nga Specialja per deputetin shqiptar nga radhet e AAK-së.

Siq dihet eeputati kosovar z.Shala, nga spacialja ishte ftuar në cilësinë e të dyshuarit më 24 gusht të këtij viti.

 

Derniers articles

Po na vijnë në Zvicer ambasadorët e rinj nga Tirana. Mustafa Nano propozohet në Bernë, Vasilika Hysi në Gjenevë (OKB)

Gjenevë/Tiranë, 31 maj -Qeveria ka gati emrat e ambasadorëve të rinj të Shqipërisë që do të marrin postet e tyre në përfundim të mandateve...

Diaspora shqiptare në Zvicër të shqetësuar, sy e veshë kah Kosova: Dje Miloshevic na imponoi luftën, sot Vucic, po na imponon të veshim sërish...

Bernë, 30 maj -Po bëhen gati një javë qe kur në veriu i Kosovës po « vlon » nga protestues ebanda krimIninale nga Seriba...

Një tjetër shqiptar në Zvicër godet gruan e vetë me thikë. Kjo ndodhi në Gjenevë…

Gjenevë, 30 maj -Nje pas pas nje varsje me thike t enje shipatre ne Zvcer (Vevey) rasti tjeter ka ndodur sot ne Gjenevë, respktivisht...

Teniseri me origjine shqiptare Novak Gjokoviç mund te diskualifikohet ose te pezullohet pas provokimeve të tij në Roland-Garros

Dje Austarlia, sot Kosova, rrespektivisht racizmi i tij ndaj shqiptareve  po e zbeh imazhin dhe repuatcionin e tenserit serb ne bote, per te cilin...

Zvicra reagon pas sulmeve ndaj ushtarëve të KFOR-it në veri, bën thirrje të kthehet qetësia në rajon

Bernë, 30 maj -Zvicra ka reaguar pas sulmeve të protestuesve serbë në Zveçan ndaj ushtarëve të NATO-s, ku ditën e hënë serbët lënduan 30...