0.4 C
Berne
mercredi 7/12/2022

Deputeti kosovar Haxhi Shala perfundoi intervistimin ne Hagë. « Muhabeti » zgjati vetem 15 min

Hagë, 8 tetor – Deputeti i AAK-së, Haxhi Shala, sapo ka perfunduar sot  intevristimion ne Gykaten Specila ne Hagë te Holandës.

Pas ketij intevrsitmi ne Hage z.Shala per gazeten zvicerane ne gjuhen shqipe  « Le Canton 27.ch » ka deklaruar se « muhabeti » i sotem ne Hage ne zyrtar e dhomave te spacilaizuar ka zgjatur vetem 15 minuta. Besojme se edhe kEt sfide do ta kalojme me suksese.. » Sipas tij, ky eshte vetëm fillimi.

Ne Hage z.Shala i shoqeruar nga miqë, eshte pritur nga diaspora ne shenje perkrahje dhe kërkuar drejtesi nga Specialja per deputetin shqiptar nga radhet e AAK-së.

Siq dihet eeputati kosovar z.Shala, nga spacialja ishte ftuar në cilësinë e të dyshuarit më 24 gusht të këtij viti.

 

Derniers articles

Rama te ndal urgjent dhunen politike dhe fizike mbi lideret shqiptar?!

Shkruan: Jola HYSAJ Deklarimet në media të një sërë aktorësh kryesorë politikë që shprehen në një farë mënyre kundër aktit te dhunes ndaj kreut te...

Sonte në orën 20:00: Zvicra–Portugalia, ndeshje historike. Ne vijen e pare te « frontit » Shaqiri dhe Xhaka

Bernë, 6 dhjetor -Ky është një ndeshtje dhe rast historike! Zvicra mund të arrijë një çerekfinale të parë të Kupës së Botës që nga...

Dështon atentati i bandave te Edi Rames ndaj liderit te shqiptareve Sali Berisha. « Lirojeni agresorin, autori është ulur në samit », tha Berisha

Një person ende i pa identifikuar ka sulmuar Sali Berishën gjatë marshimit të tij në protestë. Ai menjëherë është neutralizuar nga truprojat. Ende nuk dihet...

Bandat kriminale te Edi Rames pergjakin samitin e BE-se ne Tiranë. Vuçiçi në Tirane, shqiptari vritet në burgun e Beogradit. Presidentja shqiptare dr.Vjosa...

Tiranë, 6 dhjetor Samiti BE-Ballkani Perëndimor sot u mbajt në ambientet e Pallatit të Kongreseve. Për mbarëvajtjen e tij, një pjesë e akseve rrugore janë...

Një shqiptar gjendet i vdekur në burgun e Beogradit. I ndjeri në trup mbante tatu figurën e Adem Jasharit dhe Skenderbeun

Oslo, 5 dhjetor -Trupi i nje shetasi norvejgez me origjine shqiptare eshte gjetur i vdekur ne burun e kryqyteti serb ne Beograd, njfton gazeta...