20.9 C
Berne
mardi 26/09/2023

Dardanët pas fitores duke festuar me kryetarin e FFK-së, Agim Ademi

Nyon/UEFA, 3 shtator -Fitorja e Kosovës ndaj Gjeorgjisë me rezultat 1-0 është e para në kualifikime për Kampionatin Botëror, raportin gazeta zvicerane Le Canton27.ch

Edhe FIFA e befasuar me Kosovën

Kombëtarja e Kosovës ka regjistruar fitoren e parë kundër Gjeorgjisë në kuadër të kualifikimeve për botëror “Katar 2022”.

Dardanët pas fitores publikuan një foto në rrjetin social Facebook, ku shihen lojtarët duke festuar me kryetarin e FFK-së, Agim Ademi.

Njëri prej shumë komenteve në foto ishte edhe faqja zyrtare e FIFA-së.

Derniers articles

La Suisse est solidaire avec le Kosovo. Berne condamne l’assassinat du policier albanais par des gangs serbes. Elle exige la punition des auteurs de...

Berne, 25 septembre -Les criminels et les terroriste serb, des hommes armés retranchés dans un eglise (monastère) un policier tué: Un policier a été...

Zvicra solidarizohet me Kosoven. Berna denon vrasjen e policit shqiptar nga bandat serbe. Kerkon ndeshkimin e autoreve te ketij krimi

Bernë, 25 shtator -Vrasja e policit shqiptar, Afrim Bunjaku, nga Kosova në veri, nga bandat kriminale dhe terroristët serb po flitet nga mbarë komuniteti...

“Gjyshja lutej para një stalle”- Imzot Arjan Dodaj fjalim përpara Papa Françeskut

Rome, 25 shtator -Share Button Gazeta Blic Imzot Arjan Dodaj, Arqipeshkv të Kryedioqezës së Tiranë-Durrësit ka mbajtur një fjalim në Marsejë përpara Papa Françeskut.Papa...

FIFA dhe OKB (UNODC) rinovojnë Memorandumin e Mirëkuptimit për të larguar krimin nga futbolli

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino dhe drejtori ekzekutiv i UNODC-së, Ghada Waly vazhdojnë marrëveshjen. Të dy organet përsërisin vendosmërinë për të luftuar korrupsionin dhe...

Deputeti nga Gjeneva, Leonard Ferati per policin e vrare: Sot dite zie per «leutrimin» shqiptar Afrim Bunjakun, per dite te bardha per Kosoven!

Deputeti i kantonit te Gjeneves Leonard Ferati ne protesten e fundit para OKB-se ne Gjeneve Gjeneve, 25 shtator -Se shqiptaret jane shembull suksesi dhe integrimi...