2.7 C
Berne
jeudi 1/12/2022

Dardanët pas fitores duke festuar me kryetarin e FFK-së, Agim Ademi

Nyon/UEFA, 3 shtator -Fitorja e Kosovës ndaj Gjeorgjisë me rezultat 1-0 është e para në kualifikime për Kampionatin Botëror, raportin gazeta zvicerane Le Canton27.ch

Edhe FIFA e befasuar me Kosovën

Kombëtarja e Kosovës ka regjistruar fitoren e parë kundër Gjeorgjisë në kuadër të kualifikimeve për botëror “Katar 2022”.

Dardanët pas fitores publikuan një foto në rrjetin social Facebook, ku shihen lojtarët duke festuar me kryetarin e FFK-së, Agim Ademi.

Njëri prej shumë komenteve në foto ishte edhe faqja zyrtare e FIFA-së.

Derniers articles

Në Kosovën e lirë, pas luftës u vranë mbi 30 femra. Shifer kjo e madhe, sikur « burrat » i kanë shpallur luftë grave shqiptare?!

Prishtinë, 1 dhjetor -Mbrem ne kyreqytetin kosovar ne Prishtine ka ndodhur nje vrasje makabre, ku burri vret gruan shtatëzënë, nje dite para lindjes. Kjo...

Masat për të marrë pasaportën / Zvicra e shtrëngon, Gjermania i shliron…

Pasaporta e Zvicres  është më elitare e Evropës - dhe askush nuk dëshiron ta ndryshojë atë! Për të marrë një pasaportë zvicerane, pengesat janë jashtëzakonisht...

FIFA publikon emrin e arbitrit qe do ta udheheq ndeshjen mes Serbisë dhe Zvicrës

Cyrih, 30 nentor -FIFA sot ka bërë të ditur emrin e arbitrit për ndeshjen e së premtes mes Zvicres dhe Serbisë në orën 20:00...

Sot kemi bërë një hap të duhur për qyterarët e Kosovës drejt udhëtimit pa viza. Presim që PE ta zbatojë

Skruan: Jan Lipavský, Ministër çek i Punëve të Jashtme Ambasadorët e vendeve anëtare të BE-së ranë dakord sot për mandatin negociator të Këshillit për rregulloren për...

Gazetari ndërkombëtar Nefail Maliqi jep lajmin e parë nga Brukseli për ngjyrën jeshile te BE-së për liberalizimin e vizave për qytetaret e Kosovës

Bruksell, 30 Nëtnor -Ambasadorët e Shteteve Anëtare të Bashkimit Evropian këtë të mërkurë kanë rënë dakord për mandatin negociues të Këshillit për rregullacionin për...