4.3 C
Berne
mercredi 30/11/2022

Cher për « The Guardian »: Të arrestohet dhe brugoset Donald Trump!

Diva, një kundërshtare e ashpër e Presidentit të Shteteve të Bashkuara, shpjegoi në një intervistë për « The Guardian ». Cher u bëri thirrje ligjvënësve amerikanë të ndjekin penalisht Donald Trump dhe ta vendosin atë pas hekurave sapo ai të largohet nga posti i tij në janar, njofton gazeta zvicerane ne gjuhen shqipe « Le Canton27.ch » duke ju referuar mediave botërore.

Muajin e kaluar, presidenti në largim humbi zgjedhjet ndaj demokratit Joe Biden, i cili do ta zëvendësojë atë në Shtëpinë e Bardhë. Por ai e bëri të qartë se nuk do ta pranonte humbjen pa luftë, duke sfiduar rezultatet e zgjedhjeve.

Një kundërshtar i ashpër i biznesmenit republikan, Cher ka argumentuar që Donald Trump duhet të ndiqet penalisht për kthimin e amerikanëve kundër vetvetes me politikën e tij të ndarjes. « Toxicshtë toksike », tha ajo për Guardian. Njerëzit të cilët më parë nuk ishin dakord tani janë armiq. Unë madje e urrej ta quaj atë president sepse ai thjesht shikon TV « .

« Trump nuk e pëlqen Amerikën » Duke shpjeguar se, për të, Donald Trump « po përpiqej të bllokonte Joe (Biden) në çdo moment », përkthyesi i « Besoj » e siguroi atë se ai ishte personi më hakmarrës që kishte parë ndonjëherë. « Unë mendoj se ai po lufton kaq shumë sepse do të ndiqet penalisht kur të largohet nga Shtëpia e Bardhë, » tha ajo. Kur u pyet nëse ajo mendonte se ai mund të përfundonte në burg, ajo u përgjigj: “Shpresoj që po. Do të kërceja nga gëzimi. ”

Ajo më pas pranoi se e urren udhëheqësin amerikan më shumë se kushdo tjetër. “Unë nuk më pëlqente fare Bushi kur ai filloi këto luftëra dhe mund të them për një minutë që ishte pothuajse urrejtje. Por e vetmja gjë që di është se (Bush) e do Amerikën dhe Trump nuk e do atë, ”shtoi Cher.

Derniers articles

Gazetari ndërkombëtar Nefail Maliqi jep lajmin e parë nga Brukseli për ngjyrën jeshile te BE-së për liberalizimin e vizave për qytetaret e Kosovës

Bruksell, 30 Nëtnor -Ambasadorët e Shteteve Anëtare të Bashkimit Evropian këtë të mërkurë kanë rënë dakord për mandatin negociues të Këshillit për rregullacionin për...

Shkolla shqipe në Nyon bashkë me shqiptarë e zviceranë festuan Ditën e Flamurit dhe 110-vjetorin e pamvarësisë

Nyon, 29 nentor -Si në Shqipëri, Kosovë e mbarë shqiparët në ballkan edhe diasporë gjatë uikendit të fundit kanë shënuar Ditën e Pavaresisë së...

Gazetat zvicerane: Dua Lipa, Ylli botëror i muzikës nga Kosova merr pasaporten shqiptare.

Berne, 28 nentor -Këngëtarja britanike Dua Lipa tashmë ka nënshtetësi shqiptare. Këtë ia ka paraqitur presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj. “Ajo na bëri krenarë”- Dua...

Zyrtare: Zvicra pranon 8,500 punëtorë të rinj nga vendet e treta si Kosova, Shqipëria, Serbia, Maqedonia..

Bernë, 29 nentor -Ekonomia zvicerane duhet të jetë në gjendje të vazhdojë të rekrutojë fuqinë punëtore të kualifikuar që i nevojitet në 2023. Kështu,...

Këngëtarja boterore Dua Lipa bëhet me nënshtetësinë shqiptare

Tirane, 28 Nentor -Këngëtarja kosovare me famë botërore Dua Lipa ka marrë nënshtetësinë shqiptare. Lajmi u bë i ditur nga Presidenca në Shqipëri dhe...