11.6 C
Berne
jeudi 29/02/2024

Cher për « The Guardian »: Të arrestohet dhe brugoset Donald Trump!

Diva, një kundërshtare e ashpër e Presidentit të Shteteve të Bashkuara, shpjegoi në një intervistë për « The Guardian ». Cher u bëri thirrje ligjvënësve amerikanë të ndjekin penalisht Donald Trump dhe ta vendosin atë pas hekurave sapo ai të largohet nga posti i tij në janar, njofton gazeta zvicerane ne gjuhen shqipe « Le Canton27.ch » duke ju referuar mediave botërore.

Muajin e kaluar, presidenti në largim humbi zgjedhjet ndaj demokratit Joe Biden, i cili do ta zëvendësojë atë në Shtëpinë e Bardhë. Por ai e bëri të qartë se nuk do ta pranonte humbjen pa luftë, duke sfiduar rezultatet e zgjedhjeve.

Një kundërshtar i ashpër i biznesmenit republikan, Cher ka argumentuar që Donald Trump duhet të ndiqet penalisht për kthimin e amerikanëve kundër vetvetes me politikën e tij të ndarjes. « Toxicshtë toksike », tha ajo për Guardian. Njerëzit të cilët më parë nuk ishin dakord tani janë armiq. Unë madje e urrej ta quaj atë president sepse ai thjesht shikon TV « .

« Trump nuk e pëlqen Amerikën » Duke shpjeguar se, për të, Donald Trump « po përpiqej të bllokonte Joe (Biden) në çdo moment », përkthyesi i « Besoj » e siguroi atë se ai ishte personi më hakmarrës që kishte parë ndonjëherë. « Unë mendoj se ai po lufton kaq shumë sepse do të ndiqet penalisht kur të largohet nga Shtëpia e Bardhë, » tha ajo. Kur u pyet nëse ajo mendonte se ai mund të përfundonte në burg, ajo u përgjigj: “Shpresoj që po. Do të kërceja nga gëzimi. ”

Ajo më pas pranoi se e urren udhëheqësin amerikan më shumë se kushdo tjetër. “Unë nuk më pëlqente fare Bushi kur ai filloi këto luftëra dhe mund të them për një minutë që ishte pothuajse urrejtje. Por e vetmja gjë që di është se (Bush) e do Amerikën dhe Trump nuk e do atë, ”shtoi Cher.

Derniers articles

Nevzad Lutfiu, kryetari i KKSH-së: Nderkombëtaret po mbyllin syte përballë diskriminimit serbë, bashkë me pasivizimim e mijëra adresave të shqiptareve në Luginën e Preshevës?!

Bujanoc, 29 shkurt (Lirigzona Nuredini) -Tri komunat me shumicë shqiptare në jug të Serbisë po vazhdojnë të përballen me pasivizimin e adresave. Pavarësisht përpjekjeve...

Botime te reja ne botë: Në Paris doli libri me poezi nga autorët e njohur shqiptarë nga ballkani

"La poésie contemporaine albanaise" (Poezia bashkëkohore shqipe) quhet libri i posabotuar sot ne kreyqytetin e kultures evropiane ne Paris nga autoret: Reshat Sahitaj,  Adem...

Mediat e Ukrainës: Zelenskyi u takua në Shqipëri me « kryeministrin » prorus të Serbisë. Vuçiç në Tirane perballe Ramës: Falemnderit Kiew qe nuk e njihni...

Vucic ne Tirane Zelensdkyt: vlerësoi gjithashtu Kievin si një nga kryeqytetet e pakta që nuk e njeh pavarësinë e Kosovës Zelenskyi u takua në Shqipëri...

Shqiperi, nis projekti i ri për menaxhimin e zjarreve me mbështetje nga qeveria zvicerane

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit Mirela Kumbaro nënshkroi sot Memorandumin e Bashkëpunimit për menaxhimin e zjarreve me Ambasadoren e Zvicrës Ruth Huber Tiranë, 28 shkurt...

Një familje shqiptare në Zvicer ankohen se humbën fëmijet e tyre në « mungesë të perkthyesit në spital… »

Bernë, 28 shkurt - Lajmi që Franziska Neziri (57) duhej t'i jepte çiftit në spital ishte më i keqi që mund t'u jepni prindërve:...