15.5 C
Berne
mardi 9/08/2022

Champions League, 17 gola në 5 ndeshje!

Pesë ndeshjet e ditës së sotme, të vlefshme për turin e tretë të kualifikueseve të Champions League, kanë prodhuar plot 17 gola.

Ligjin padyshim e kanë bërë skuadrat vendase.

Norvegjezët e Bodo/Glimt, izraelitët e Makabi Haifa, kanë shkëlqyer, duke fituar me goleadë, teksa kualifikimi për në “Play Off”, tashmë duket një formalitet.

Një fitore mininame, por mjaft të rëndësishme arriti edhe Dinamo e Kievit në përballjen ndaj Shtrum Grac.

Sfida e vetme e mbyllur në barazim ishte ajo e zhvilluar në Baku të Azerbajxhanit mes Karabag dhe Ferencvarosh.

Vlen të theksohet fakti se skuadra që do të eliminohet nga dueli mes Karabag dhe Ferencvarosh, do të përballet në “play-off”-in e Ligës së Konferencës, me fituesen e çiftit Shamrok-Shkupi.

Rezultatet

Bodo/glimt – Zalgiris 5:0
Karabag – Ferencvarosh 1:1
Makabi Haifa – Apollon Limasol 4:0
Dinamo Kiev – Sturm grac 1:0
Crvena Zvezda – Pynik Jerevan 5:0

Derniers articles

Shefi i OKB-se alarmon: Bota po luan me arme. Vetëm një gabim “na ndan nga apokalipsi”

Gjeneve, 7 gusht - (UN, Le Canton27.ch) Njerëzimi “po luan me një armë të mbushur”, ka paralajmëruar Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, António Guterres. Dhe...

Gruaja shqiptare me shami nga Guinness World Records: Mbulesa eshte liria ime qe ma garanton OKB!

Shkruan: Arbnora Fejza Idrizi Po e nis këtë shkrim duke u thirrë në teorinë fillozofike të fillozofit francez, Zhan Zhak Ruso i cili thotë-‘’Njeriu lind...

Kosova nuk guxon ta bej te njejtin gabim! OKB kritikon Francën për ndalimin e bartjes së shamisë në shkolla

Franca ka shkelur një traktat ndërkombëtar të të drejtave të njeriut kur ia ndaloi një gruaje që të mbante shaminë gjatë kohës kur ajo...

Ministrja e drejtesise se Kosoves Haxhiu takon ambasadorin zviceran z. Kolly

Prishtine, 5 gusht -Sot, ministrja e drejtesise se Republikes se Kosoves znj.Albulena Haxhiu eshte takuar me Ambasadorin e Zvicrës, z. Thomas Kolly me ç'rast...

Italianët po i shkulin flokët për garuesen që shkoi të Shqipëria

Berne, 4 gusht -Lara Colturi (15) konsiderohet si një talente me e madha në garat e skive. Tani, pasi u zhvendos nga Italia në...