0.4 C
Berne
mercredi 7/12/2022

Ceki, presidenti Zeman shtrohet në spital. Nuk dihet pse, nga alkooli apo nga Covidi-19

Pragë, 14 shtator -I dehur apo i sëmurë? Kësaj pyetje mundohet t’i japë përgjigje së fundmi opinioni publik në Çeki pas paraqitjes aspak dinjitoze të presidentit Milos Zeman gjatë një ceremonie shtetërore, kane shkruar mediat veropiane vitin 2013.

Lajmi i fundit nga Paraga na vjen se Zeman nje serbofil dhe kundershtar i pamvaresisë se Kosovës serish eshte i semure, kesaj radhe i shtrire ne spital, shkruan gazeta zvicerane Le Canton27.ch  nga Praga.

Presidenti çek Milosh Zeman u pranua sot në Spitalin Qendror Ushtarak në Pragë, tha përfaqësuesi i spitalit, Itka Zinka. Mediat ceke, raportojne se tani për tani nuk ka detaje të tjera dhe se nuk dihet nëse shtrimi në spital i Zeman është i lidhur me virusin korona.

 

Derniers articles

Rama te ndal urgjent dhunen politike dhe fizike mbi lideret shqiptar?!

Shkruan: Jola HYSAJ Deklarimet në media të një sërë aktorësh kryesorë politikë që shprehen në një farë mënyre kundër aktit te dhunes ndaj kreut te...

Sonte në orën 20:00: Zvicra–Portugalia, ndeshje historike. Ne vijen e pare te « frontit » Shaqiri dhe Xhaka

Bernë, 6 dhjetor -Ky është një ndeshtje dhe rast historike! Zvicra mund të arrijë një çerekfinale të parë të Kupës së Botës që nga...

Dështon atentati i bandave te Edi Rames ndaj liderit te shqiptareve Sali Berisha. « Lirojeni agresorin, autori është ulur në samit », tha Berisha

Një person ende i pa identifikuar ka sulmuar Sali Berishën gjatë marshimit të tij në protestë. Ai menjëherë është neutralizuar nga truprojat. Ende nuk dihet...

Bandat kriminale te Edi Rames pergjakin samitin e BE-se ne Tiranë. Vuçiçi në Tirane, shqiptari vritet në burgun e Beogradit. Presidentja shqiptare dr.Vjosa...

Tiranë, 6 dhjetor Samiti BE-Ballkani Perëndimor sot u mbajt në ambientet e Pallatit të Kongreseve. Për mbarëvajtjen e tij, një pjesë e akseve rrugore janë...

Një shqiptar gjendet i vdekur në burgun e Beogradit. I ndjeri në trup mbante tatu figurën e Adem Jasharit dhe Skenderbeun

Oslo, 5 dhjetor -Trupi i nje shetasi norvejgez me origjine shqiptare eshte gjetur i vdekur ne burun e kryqyteti serb ne Beograd, njfton gazeta...