15.1 C
Berne
vendredi 2/06/2023

Ceki, presidenti Zeman shtrohet në spital. Nuk dihet pse, nga alkooli apo nga Covidi-19

Pragë, 14 shtator -I dehur apo i sëmurë? Kësaj pyetje mundohet t’i japë përgjigje së fundmi opinioni publik në Çeki pas paraqitjes aspak dinjitoze të presidentit Milos Zeman gjatë një ceremonie shtetërore, kane shkruar mediat veropiane vitin 2013.

Lajmi i fundit nga Paraga na vjen se Zeman nje serbofil dhe kundershtar i pamvaresisë se Kosovës serish eshte i semure, kesaj radhe i shtrire ne spital, shkruan gazeta zvicerane Le Canton27.ch  nga Praga.

Presidenti çek Milosh Zeman u pranua sot në Spitalin Qendror Ushtarak në Pragë, tha përfaqësuesi i spitalit, Itka Zinka. Mediat ceke, raportojne se tani për tani nuk ka detaje të tjera dhe se nuk dihet nëse shtrimi në spital i Zeman është i lidhur me virusin korona.

 

Derniers articles

Po na vijnë në Zvicer ambasadorët e rinj nga Tirana. Mustafa Nano propozohet në Bernë, Vasilika Hysi në Gjenevë (OKB)

Gjenevë/Tiranë, 31 maj -Qeveria ka gati emrat e ambasadorëve të rinj të Shqipërisë që do të marrin postet e tyre në përfundim të mandateve...

Diaspora shqiptare në Zvicër të shqetësuar, sy e veshë kah Kosova: Dje Miloshevic na imponoi luftën, sot Vucic, po na imponon të veshim sërish...

Bernë, 30 maj -Po bëhen gati një javë qe kur në veriu i Kosovës po « vlon » nga protestues ebanda krimIninale nga Seriba...

Një tjetër shqiptar në Zvicër godet gruan e vetë me thikë. Kjo ndodhi në Gjenevë…

Gjenevë, 30 maj -Nje pas pas nje varsje me thike t enje shipatre ne Zvcer (Vevey) rasti tjeter ka ndodur sot ne Gjenevë, respktivisht...

Teniseri me origjine shqiptare Novak Gjokoviç mund te diskualifikohet ose te pezullohet pas provokimeve të tij në Roland-Garros

Dje Austarlia, sot Kosova, rrespektivisht racizmi i tij ndaj shqiptareve  po e zbeh imazhin dhe repuatcionin e tenserit serb ne bote, per te cilin...

Zvicra reagon pas sulmeve ndaj ushtarëve të KFOR-it në veri, bën thirrje të kthehet qetësia në rajon

Bernë, 30 maj -Zvicra ka reaguar pas sulmeve të protestuesve serbë në Zveçan ndaj ushtarëve të NATO-s, ku ditën e hënë serbët lënduan 30...