11.6 C
Berne
jeudi 29/02/2024

Biznesmeni nderkombetar Lazim Destani ne prag te Bajramit të Madh po i perkushtohet ndihmesave familjeve në nevojë

Bernë, 24 prill -Muaji i i madherueshem i Ramazanit perveq agjerimit ehste bere tashme edhe sinonim i solidareitet, duke u shndrruar edhe ne nje muaj te humanitetit. Kete e deshomon edhe sipërmarrësi i suksesshëm, biznesmeni nderkombetar Lazim Destani i cili ne prag te Bajramit të Madh po i perkushtohet ndihmesave familjeve në nevojë, shkruan gazeta zvicerane Le Canton27.ch

Lazim Destani do t’iu japë nga 1000 denarë familjeve sociale

Z.Lazim Destani, si cdo vit edhe sivjet ehste fokusuar tek bamirësia këtë muaj të shenjtë të Ramazanit. Destani përmes një postimi në Facebook, lajmëron se biznesi tij familjar edhe kete vit, jep mundësinë ta vazhdojë traditën e nisur dekada më parë, duke u dalë në ndihmë familjeve me nevoja sociale. “Sipas programit të përgjithshëm korporativ nga sfera e përgjegjësisë shoqërore, kur ndodhemi disa ditë para festës së Bajramit të Madh, radhën e ka përkujdesja ndaj familjeve në nevojë“:- shkruan Zoti Lazim Destani.

Ja edhe postimi i tij i plote:

Gëzohem që biznesi ynë familjar na jep mundësinë ta vazhdojmë traditën e nisur dekada më parë duke u dalë në ndihmë familjeve sociale. Sipas programit të përgjithshëm korporativ nga sfera e përgjegjësisë shoqërore, kësaj here kur ndodhemi disa ditë para festës së Bajramit të Madh, radhën e ka përkujdesja ndaj familjeve në nevojë. Për realizimin e këtij aksioni është angazhuar një ekip pune i ngritur pranë zyrave të kompanisë Ecolog në Tetovë. Ky ekip ka bërë gati mijëra kupona me vlerë, për qindra familje dhe tashmë ua ka dorëzuar zarfet personave përgjegjës për dërgimin e tyre te familjet në këtë qytet si dhe në komunat rurale përreth. Me këtë rast e falënderoj të gjithë rrjetin e atyre që u angazhuan për shpërndarjen, ndërsa uroj ky donacion të ketë sjellë ngrohtësi dhe gëzim në shtëpitë e këtyre familjeve.

Derniers articles

Nevzad Lutfiu, kryetari i KKSH-së: Nderkombëtaret po mbyllin syte përballë diskriminimit serbë, bashkë me pasivizimim e mijëra adresave të shqiptareve në Luginën e Preshevës?!

Bujanoc, 29 shkurt (Lirigzona Nuredini) -Tri komunat me shumicë shqiptare në jug të Serbisë po vazhdojnë të përballen me pasivizimin e adresave. Pavarësisht përpjekjeve...

Botime te reja ne botë: Në Paris doli libri me poezi nga autorët e njohur shqiptarë nga ballkani

"La poésie contemporaine albanaise" (Poezia bashkëkohore shqipe) quhet libri i posabotuar sot ne kreyqytetin e kultures evropiane ne Paris nga autoret: Reshat Sahitaj,  Adem...

Mediat e Ukrainës: Zelenskyi u takua në Shqipëri me « kryeministrin » prorus të Serbisë. Vuçiç në Tirane perballe Ramës: Falemnderit Kiew qe nuk e njihni...

Vucic ne Tirane Zelensdkyt: vlerësoi gjithashtu Kievin si një nga kryeqytetet e pakta që nuk e njeh pavarësinë e Kosovës Zelenskyi u takua në Shqipëri...

Shqiperi, nis projekti i ri për menaxhimin e zjarreve me mbështetje nga qeveria zvicerane

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit Mirela Kumbaro nënshkroi sot Memorandumin e Bashkëpunimit për menaxhimin e zjarreve me Ambasadoren e Zvicrës Ruth Huber Tiranë, 28 shkurt...

Një familje shqiptare në Zvicer ankohen se humbën fëmijet e tyre në « mungesë të perkthyesit në spital… »

Bernë, 28 shkurt - Lajmi që Franziska Neziri (57) duhej t'i jepte çiftit në spital ishte më i keqi që mund t'u jepni prindërve:...