22.1 C
Berne
samedi 25/06/2022

Biden ja mbledhe bete Putinin! Ja çfarë vendimi i rëndësishëm i Uashingtonit do të ndermarrë kunder Rusisë “në orët e ardhshme”

Shtëpia e Bardhë pritet të vendosë sanksione shtesë ndaj Rusisë në orët e ardhshme, këtë e bëri të ditur një zyrtar i lartë amerikan i sigurisë kombëtar, shkruan CCN, transmeton Le Canton27.ch

“Gjatë ditës së sotme, Shtetet e Bashkuara do të kenë njoftime të rëndësishme, duke përfshirë sanksionet që ne do të vendosim si kundërpërgjigje ndaj asaj që bëri Rusia dje”, tha zëvendës-këshilltari i sigurisë kombëtare Jon Finer gjatë një paraqitjeje në NBC.

Ai gjithashtu dha më shumë detaje mbi njoftimet e sanksioneve shtesë që do të vijnë gjatë ditës së sotme.

“Nëse Rusia ndërmerr veprime të mëtejshme, do të ketë pasoja të mëtejshme të rëndësishme dhe të rënda që mund t’i vendosim nëpërmjet sanksioneve ndaj Rusisë, duke përfshirë ndihmën e sigurisë për ukrainasit, me qëllim për t’i ndihmuar ata të mbrohen”, tha Finer, duke shtuar se SHBA mbetet e hapur ndaj diplomacisë.

Derniers articles

Lazim Destani takon ish-shefin e NATO-s Lordi George Robertson. Biseduan per Kosoven 23 vjet pas bombardimeve dhe shqiptaret ne Ballkan

I ftuar nga Rrjeti i Lidershipit Europian në Londër, ne Konferencën që po mbahet në ambientet e Parlamentit Britanik, pjesëmarrjes ishte edhe biznesmeni i...

Nga fjalimi i ministrit te  Shendetesise se Maqedonise Veriore z.Bekim Sali ne punimet e Asamblesë së 75-të se WHO

Gjeneve, UN 22 maj –Ne seline e Organizates Botere te Sendetesise ne Gjeneve po zhvillohen punimet gjashteditore (22–28 maj) e Asamblesë së 75-të se...

Nga punimet e Kongresit te XIV-të Europian te AMFE ne Shkup. Ministri i shendetesise Sali dhe presidentja Dollenberg: Te vazhdoje kjo tradite bashkepunimi me...

hkup, 23 qershor -Sot ne Skup u mbajtë me sukxsese Kongresi i XIV-të Europian nga Federata Mjekët Shqiptarë Europë , me udhëheqjen e shkëlqyer...

Psikologja ne Gjermani Shkendije Berisha-Pacolli: Pasojat e luftes ne Kosove edhe sot ndihen ne diaspore. Keta njerez me trauma kane nevoje per ne, dhe...

Shkendije Berishen-Pacolli Këshilltare e Psikologjise në ne Wirges te Gjermanise Shkendije Berishen-Pacolli nuk eshte emer i panjohur sidomos ne mjedisin ku jeton dhe veperon, ne...

Pacolli: Unë sfidoj këdo, sepse e verteta eshte ne anen time!

Shkruan: Behgjet PACOLLI «Nuk ka askush, as minister, ads kryeminister i ndonje qeverie e kushdo qofte ai, te cilit i kam keekuar ndonje favor, ku...