20.3 C
Berne
jeudi 13/06/2024

Hamza në Zvicër: Mërgimtaret tanë janë ambasadorë të imazhit të kombit dhe shtyllë e pamohueshme ekonomike

Winterthur, 19 maj -Dega e PDK-së në Zvicër ka organizuar një tubim madhështor për kryeministrin në ardhje Bedri Hamza në Winterthur. Pjesë e këtij takimi ishte edhe Gjenerali Rrahman Rama. Fillimisht te pranishmit dhe mysafiret nga Mitrrvica dhe Kosova i ka pershëndetur kryetari PDK-së për Zvicer z.Ragip Xhaka,  njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton.27.ch

Bedri Hamza mergimtareve: Fakti qe jeni shembull integrimi dhe suksesi eshte kjo edhe një perspektivë e fuqishme e shtetit tone fale investimeve te juaja!

Kandidati i PDK-së për kryeministër gjithashtu pati takim me Këshillin drejtues të PDK-së në Zvicër, ku edhe pati një fjalim sa të fuqishëm po edhe përmbajtësor. Fillimisht z.Hamza ka zhvilluar një takim shumë të frytshëm e domethënës me dhjetëra të rinjë, student, profesionist, e punëtorë të vyer në Zvicër.

 

Kryetari i Mitrovices Bedri Hmaza, njëherit kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës për kryeministër, Bedri Hamza, gjatë një vizite të zhvilluar në Zvicër të dielën ka mabjtur nje tubim me mergimtaret ne Winteture i cli nder tjera kaka thënë se mërgimtarët ta ne Zvcer dhe diapore jane ambasadorë të imazhit tonme si komb dhe shtyllë kyce dhe e pamohueshme ekonomike, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton.27.ch

“Të rinj e të reja dhe familjarë që lanë Kosovën në rrethana të ndryshme, duke u ndarë në dysh me pjesën tjetër për një jetë më të mirë, sot janë zëri ynë në botë, janë edhe shtyllë e pamohueshme ekonomike dhe mbështetës në rrugën e pakthyeshme evropiane të Kosovës”, ka dejlaruar sot Hamza ne tubimin me bashkatdhetaret ne Zvicer, citon gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch
Po ashtu z.Hamza ne kete takim me mergimtaret, nder tjera ka deklaruar se fakti qe jeni shembull integrimi dhe suksesi eshte kjo edhe një perspektivë e fuqishme e shtetit tone fale investuimeve te juaja!
Ndërkaq në tubimin madhështor në Winterthur, Bedri Hamza u takua me qindra bashkatdhetarë. Se sa do të jetë e madhe fitorja e tij në zgjedhjet e ardhshme, treguan duartrokitjet e fuqishme që mori nga të pranishmit në sallë.
Ragipo Xhaka: Tubim dhe takime madhështore të kryeministrit të ardhshëm të Kosovës, z.Bedri Hamza me bashkatdhetarët tanë në Zvicër!
Si kryetar i degës së PDK-së në Zvicër, i falënderoj të gjithë bashkatdhetarët që morën pjesë në këtë tubim që e bën kaq madhështor. Edhe njëherë dua ta potencoj se e mbështjes fuqishëm mikun tim në garën për të parin e ekzekutivit dhe qytetarët e Kosovës duhet ta shohin qartë se profili i Bedri Hamzës, është i duhuri për ta udhëhequr Kosovën. Bashkatdhetarët tanë u njohën me programin e z.Hamza dhe patën mundësi që të parashtrojnë edhe pyetje e të diskutojnë për tema të interesit nacional… » ka thne kjyrtari i PDJ-s¨èe për Zvcer z.Ragip Xhaka, ction agzeta zvcierane Le Canton27.ch
Nëse dëshironi një sistem shëndetësor të mirë, një sistem arsimor sa më të mirë dhe ekonomi sa më të zhvilluar, Bedri Hamza është politikan i cili ka aftësinë dhe profesionalizmin për t’i arritur të gjitha këto në Kosovë. Na priftë e mbara dhe premtoj që zgjedhjet e ardhshme do ta bëjë maksimumin që PDK të triumfojë.

Në fund të muajit mars, subjekti më i madh opozitar në Kosovë, Partia Demokratike e Kosovës, ka prezantuar si kandidat për kryeministër, Bedri Hamzën. Hamza aktualisht është kryetar i komunës së Mitrovicës së Jugut.

Derniers articles