0.4 C
Berne
mercredi 7/12/2022

Rrezikon te ekstradohet nga Zvicra / Bankieri rus: Ma mire po vdes ne Gjeneve si zotni, se se si qen ne Rusi!

Gjeneve, 18 tetor -Oleg Shigaev refuzon transferimin e tij. Ai thotë se nuk ka asnjë shans për të mbijetuar nëse dërgohet në shtëpi. Ai nuk ka ngrënë që nga arrestimi i tij në Gjenevë një muaj më parë, shkruan gazeta zvucerane ne shqip duke ju referuar mediave helvetike!

Kërcënuar me ekstradim, por bankieri rus është gati të vdesë

Oleg Shigaev, këtu në 2012, pretendon se ai është bastisur si drejtor i Bankës Baltiyskiy për dështimin për t’u marrë me oligarkët në Shën Petersburg. Termi bastisje në Rusi i referohet spolimit të organizuar me ndihmën e shtetit.

Oleg Shigaev thotë se preferon të vdesë në Zvicër, në vendin e tij të birësuar, sesa në Rusi. Ish -pronari i Bankës prestigjioze Baltiyskiy në Shën Petersburg beson se ekstradimi në shtëpinë e tij do të thotë një dënim me vdekje. Burri bëri rregullimet e tij. Ai nuk ka ngrënë që nga 13 shtatori 2021, dita e arrestimit të tij në Gjenevë për transferimin e tij. Dhe ai nënshkroi një direktivë paraprake që parandalon çdo ushqim të detyruar. Ai tashmë ka humbur mbi 20 kilogramë dhe po dobësohet dita ditës.

Derniers articles

Rama te ndal urgjent dhunen politike dhe fizike mbi lideret shqiptar?!

Shkruan: Jola HYSAJ Deklarimet në media të një sërë aktorësh kryesorë politikë që shprehen në një farë mënyre kundër aktit te dhunes ndaj kreut te...

Sonte në orën 20:00: Zvicra–Portugalia, ndeshje historike. Ne vijen e pare te « frontit » Shaqiri dhe Xhaka

Bernë, 6 dhjetor -Ky është një ndeshtje dhe rast historike! Zvicra mund të arrijë një çerekfinale të parë të Kupës së Botës që nga...

Dështon atentati i bandave te Edi Rames ndaj liderit te shqiptareve Sali Berisha. « Lirojeni agresorin, autori është ulur në samit », tha Berisha

Një person ende i pa identifikuar ka sulmuar Sali Berishën gjatë marshimit të tij në protestë. Ai menjëherë është neutralizuar nga truprojat. Ende nuk dihet...

Bandat kriminale te Edi Rames pergjakin samitin e BE-se ne Tiranë. Vuçiçi në Tirane, shqiptari vritet në burgun e Beogradit. Presidentja shqiptare dr.Vjosa...

Tiranë, 6 dhjetor Samiti BE-Ballkani Perëndimor sot u mbajt në ambientet e Pallatit të Kongreseve. Për mbarëvajtjen e tij, një pjesë e akseve rrugore janë...

Një shqiptar gjendet i vdekur në burgun e Beogradit. I ndjeri në trup mbante tatu figurën e Adem Jasharit dhe Skenderbeun

Oslo, 5 dhjetor -Trupi i nje shetasi norvejgez me origjine shqiptare eshte gjetur i vdekur ne burun e kryqyteti serb ne Beograd, njfton gazeta...