11.3 C
Berne
jeudi 23/03/2023

Rrezikon te ekstradohet nga Zvicra / Bankieri rus: Ma mire po vdes ne Gjeneve si zotni, se se si qen ne Rusi!

Gjeneve, 18 tetor -Oleg Shigaev refuzon transferimin e tij. Ai thotë se nuk ka asnjë shans për të mbijetuar nëse dërgohet në shtëpi. Ai nuk ka ngrënë që nga arrestimi i tij në Gjenevë një muaj më parë, shkruan gazeta zvucerane ne shqip duke ju referuar mediave helvetike!

Kërcënuar me ekstradim, por bankieri rus është gati të vdesë

Oleg Shigaev, këtu në 2012, pretendon se ai është bastisur si drejtor i Bankës Baltiyskiy për dështimin për t’u marrë me oligarkët në Shën Petersburg. Termi bastisje në Rusi i referohet spolimit të organizuar me ndihmën e shtetit.

Oleg Shigaev thotë se preferon të vdesë në Zvicër, në vendin e tij të birësuar, sesa në Rusi. Ish -pronari i Bankës prestigjioze Baltiyskiy në Shën Petersburg beson se ekstradimi në shtëpinë e tij do të thotë një dënim me vdekje. Burri bëri rregullimet e tij. Ai nuk ka ngrënë që nga 13 shtatori 2021, dita e arrestimit të tij në Gjenevë për transferimin e tij. Dhe ai nënshkroi një direktivë paraprake që parandalon çdo ushqim të detyruar. Ai tashmë ka humbur mbi 20 kilogramë dhe po dobësohet dita ditës.

Derniers articles

Ish-presidenti i Kosovës Behgjet Pacolli: Kenia ka marrë vendim për njohjen e pasaportës së Kosovës!

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka njoftuar se Republika e Kenias ka marrë vendim për njohjen e pasaportës së Kosovës Pacolli ka shtuar se Kenia...

Zelensky uron Ramazanin: Le të na ndihmojë lutja ndaj të pafeve rusë

Kirv, 23 mars -Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit, me mesazhin që Ukraina “të pastrohet nga e...

Edhe kjo ndodhe: OKB përshëndet një marrëveshje te paarritur?! Në vend qi t’i bëj presion Vucicit qe refuzoi te nënshkruajë marreveshjen mes Kosoves dhe...

Stop the caressing of the UN and the EU towards Serbia and Vucic!.This also happened: The UN welcomes an unreached agreement?! Instead of putting...

EULEX demanton disa media se Sylejman Selimi qenka marrur ne pyetje

Prishtine, 22 mars -Sot ne disa media është raportuar se Sylejman Selimi, ish-komandant i Përgjithshëm i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës qenka intervistuar sot nga...

Pasi, Vucic tha se do ta pengoj Kosoven në OKB, zyrtaret e kësaj organizate nderkombëtare tregojnë se kush vendos për antetarësimin e Kosovës ne...

New York -Çështja e perspektivës së Kosovës për anëtarësi në BE dhe OKB është ringjallur me nisjen e dialogut politik në vitin 2012. Në...