1.4 C
Berne
jeudi 30/11/2023

Kaltrina Gjocaj: Ata që i duan fëmijet e vegjel, kanë zemër të madhe..

Shkruan: Kaltrina Gjocaj, psikologe

Ne shenje te respektit dhe solidaritetit te miqve te mi, te cilet jane prinder te femijeve special dhe shume te dashur.

Ka femije dhe te rinj qe askush nuk i fton per ditelindje…

Ka femije dhe te rinj qe duan te jene pjese e nje skuadre, por nuk pranohen, sepse eshte me e rendesishme fitorja e nje skuadre sesa formimi i nje femije…

Femijet me nevoja te vecanta nuk jane te rralle apo te huaj. Ata duan ate qe duan te gjithe te tjeret… duan te pranohen…

Mund t’ju bej nje pyetje? Ka ndonje nga ju qe do te ishte i gatshem ta kopjonte dhe ta publikonte kete shenim per nder te te gjithe femijeve apo te rinjve te cilet meritojne nje mundesi? Une e di qe po….

Dhe ti mëson se Lumturia është një çështje momentesh.

Është një aromë e re. Ështe buzëqeshja e një fëmije . Është një emocion i papritur. Është një përqafim i dashur. Këto janë dozat tona të Lumturisë. Nuk kam fjalë ta përshkruaj këtë ndjenjë të veqantë …… të dashurisë te këta FËMIJË TË MREKULLUESHEM

❤️❤️(A nuk është kjo lumturi?) ❤️❤️

Derniers articles

Delegacioni shqiptar në AP të Interpol-it në Vienë takohen me sekretarin e përgjithshëm të Interpol-it Jürgen Stock

Viene, 29 nentor (Interpol) -Në kuadër të punimeve te Asamblese së Përgjithshme te Interpol-it që po zhvillohen në Vienë ku jane tubuar mbi një...

Poetja e re Cerazela Kondi vjen me tri poezi te reja nga libri i ardhshem i saj

Nga nektari i poezisë - Cerazela Kondi Ku je? Jam aty ku ti kurre nuk kerkove. Atje ku ti humbe. Jam loti qe ti nuk qave. Jam vuajtjet qe ti kurre si...

Presheva bëhet edhe me një kuadër në perendim. Shega Behluli nga New Yorku, në Austri poliglote, shembull integrimi dhe suksesi

Shega Behluli nga New Yorku, në Austri poliglote, shembull integrimi dhe suksesi. Ajo posa ka diplomuar në Fakulltetin e Steyr, që quhet Controlling, Rechnungswesen...

Specialja nga Haga nuk e komenton protesten. Ata thone se dihen qendrimet tona: Ne nuk jemi kunder UCK-se por individeve!

Hagë, 30 Nëntor -Vizita e djeshme e kryetares së Gjykatës Speciale, Ekaterina Trendafilova, nuk u prit mirë nga nje grup i vogël në Kosovë. PSD...

Dretjuesit e Interpol-Tirana në Asamblenë e Përgjithshme në Vienë flasin për Le Canton27.ch pas takimit me krerët e Interpolit

Pëllumb Seferi, drejtor i departamentit te policise se shtetit shqiptarë për Marëdhenieve nderkombëtare, në bisede me gazetarin Nefail Maliqin, te derguarin tonë tone ne...