18.8 C
Berne
jeudi 6/10/2022

Ardon Jashari ftohet nga NATI (Zvicra) për ndeshjet e Ligës së Kombeve kundër Spanjës dhe Çekise

Bernë, 19 shtator -Trajneri i kombetare zvicerane (NATI) Murat Yakin i ka bërë thirrje një neofiti që të plotësojë listën e tij për ndeshjet përgatitore kundër Spanjës dhe Republikës Çeke (24 dhe 27 shtator). Trajneri ka zgjedhur shqiptarin Ardon Jasharin, njofton gazeta zvicerane Le Canton27.ch

Ardon Jashari zëvendëson Noah Okafor

Mesfushori 20-vjeçar i Lucernit zë vendin e Noah Okaforit i cili vuan nga një problem me dhëmbët. Shumë keq për ish-Baselin, i cili aktualisht është në formë të shkëlqyer me dy gola në Champions League kundër Milanit dhe Chelseat.

Ardon Jashari i bashkohet grupit, por nuk ka të njëjtin pozicion si Okafor. Jashari është një mesfushor defansiv që të bën përshtypje me pjekurinë e tij në moshën e tij.

utbollisti 19 vjecar nga Kumanova Ardon Jashari ka siguruar tashme vendin e titullarit te ekipi FC Luzern. Ai aktivizohet ne rolin e mesfushorit defenziv. Nuk eshte grumbullar asnjehere nga moshat e Zvicres apo Maqedonise.

Derniers articles

Le président Bajram Begaj a reçu aujourd’hui les lettres de créance diplomatiques de la nouvelle ambassadrice de Suisse, Ruth Huber

Berne/Tirana, 6 octobre - A partir d'aujourd'hui, la Suisse a un nouvel ambassadeur en Albanie : Mme. Ruth Huber a présenté ses lettres de...

Presidenti Bajram Begaj pranoi sot kredencialet diplomatike për ambasadoren e sapo emëruar të Zvicrës Ruth Huber

Berne/Tirane, 6 tetor -Duke nisur nga sot Zvicra ka një ambasadore të re në Shqipëri: Zj. Ruth Huber paraqiti kredencialet tek Presidenti i Shqipërisë...

FEDPOL hetime ne Gjenevë: Diplomatët ndihmuan mafien të pastronte 500 milionë në Zvicër

Gjenevë, 5 maj -Mafia solli lireta të vjetra italiane në Zvicër për t’i pastruar. Diplomatët dhe masonët do të kishin ndihmuar në përfundimin e...

Ambasada Zvicerane shpalos platformën për punësimin e të rinjve

Qeveria Zvicarane po zhvillon platformën për punësimin e garantuar për të rinj, në kuadër të bashkëpunimit me Qeverinë e Republikës së Kosovës. Kështu ka bërë...

Ministrja Rozeta Hajdari priti nje delegacion nga Zvicra

Prishtinë, 4 tetor -Ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari, së bashku me kolegët nga kabineti i saj, pritën në takim delegacionin e...