1.4 C
Berne
jeudi 30/11/2023

Ardon Jashari ftohet nga NATI (Zvicra) për ndeshjet e Ligës së Kombeve kundër Spanjës dhe Çekise

Bernë, 19 shtator -Trajneri i kombetare zvicerane (NATI) Murat Yakin i ka bërë thirrje një neofiti që të plotësojë listën e tij për ndeshjet përgatitore kundër Spanjës dhe Republikës Çeke (24 dhe 27 shtator). Trajneri ka zgjedhur shqiptarin Ardon Jasharin, njofton gazeta zvicerane Le Canton27.ch

Ardon Jashari zëvendëson Noah Okafor

Mesfushori 20-vjeçar i Lucernit zë vendin e Noah Okaforit i cili vuan nga një problem me dhëmbët. Shumë keq për ish-Baselin, i cili aktualisht është në formë të shkëlqyer me dy gola në Champions League kundër Milanit dhe Chelseat.

Ardon Jashari i bashkohet grupit, por nuk ka të njëjtin pozicion si Okafor. Jashari është një mesfushor defansiv që të bën përshtypje me pjekurinë e tij në moshën e tij.

utbollisti 19 vjecar nga Kumanova Ardon Jashari ka siguruar tashme vendin e titullarit te ekipi FC Luzern. Ai aktivizohet ne rolin e mesfushorit defenziv. Nuk eshte grumbullar asnjehere nga moshat e Zvicres apo Maqedonise.

Derniers articles

Poetja e re Cerazela Kondi vjen me tri poezi te reja nga libri i ardhshem i saj

Nga nektari i poezisë - Cerazela Kondi Ku je? Jam aty ku ti kurre nuk kerkove. Atje ku ti humbe. Jam loti qe ti nuk qave. Jam vuajtjet qe ti kurre si...

Presheva bëhet edhe me një kuadër në perendim. Shega Behluli nga New Yorku, në Austri poliglote, shembull integrimi dhe suksesi

Shega Behluli nga New Yorku, në Austri poliglote, shembull integrimi dhe suksesi. Ajo posa ka diplomuar në Fakulltetin e Steyr, që quhet Controlling, Rechnungswesen...

Specialja nga Haga nuk e komenton protesten. Ata thone se dihen qendrimet tona: Ne nuk jemi kunder UCK-se por individeve!

Hagë, 30 Nëntor -Vizita e djeshme e kryetares së Gjykatës Speciale, Ekaterina Trendafilova, nuk u prit mirë nga nje grup i vogël në Kosovë. PSD...

Krerët e Interpol-it shqiptar në Asamblenë e Përgjithshme në Vienë flasin për ATV pas takimit me presidentin e INTERPOL-it gjeneralmajor Ahmed Naser Al-Raisi

Pëllumb Seferi, drejtor i departamentit te policise se shtetit shqiptarë për Marëdhenieve nderkombëtare, në bisede me gazetarin Nefail Maliqin, te derguarin tonë tone ne...

Jeta dhe cmimet me ne Shkup, megjithate dallojne nga ato ne Tiranë, Beograd apo Zagreb

Berne, 29 nentor -Më pak të famshëm se Spanja apo Tajlanda, kryeqytetet e Evropës Juglindore po e gjejnë gradualisht vendin e tyre në "listën...