22.1 C
Berne
samedi 25/06/2022

Annecy, Franca angazhon 60 police per arrestimin e tete shqiptarëve të përfshirë në një rrjet të trafikut te drogës

Annecy, 18 qershor -Forcat e rendit ne Fracne kane arrestuar tetë shtetas shqiptarë të përfshirë në një rrjet të shitjes së lëndëve narkotike, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch duke ju referuar burimeve nga prokurorja publike.

Line Bonnet nga prokurorja publike e Annecy mesojme se polcia kishte arrestuar tetë shtetas shqiptarë të përfshirë në një rrjet të shitjes së narkotikëve në zonën e Annecy, falë ndërhyrja e 60 xhandarëve.

Çështja u zgjidh pas një hetimi disa mujor. Këto arrestime u kryen në kuadër të një hetimi gjyqësor të hapur më 27 tetor 2021 nga prokuroria e Annecy.

Sipas prokurorit, gjatë kontrollit u sekuestruan 17 mijë euro cash, një kilogram heroinë, 150 gramë kokainë, produkt prerës dhe katër automjete.

8 personat e arrestuar janë sjellë para gjyqtarit hetues dhe akuzohen për “trafik droge dhe pjesëmarrje në bashkim kriminal me qëllim përgatitjen e veprës penale, e dënueshme me 10 vite burg”. Ata të gjithë u lanë në paraburgim dhe u burgosën.

Derniers articles

Lazim Destani takon ish-shefin e NATO-s Lordi George Robertson. Biseduan per Kosoven 23 vjet pas bombardimeve dhe shqiptaret ne Ballkan

I ftuar nga Rrjeti i Lidershipit Europian në Londër, ne Konferencën që po mbahet në ambientet e Parlamentit Britanik, pjesëmarrjes ishte edhe biznesmeni i...

Nga fjalimi i ministrit te  Shendetesise se Maqedonise Veriore z.Bekim Sali ne punimet e Asamblesë së 75-të se WHO

Gjeneve, UN 22 maj –Ne seline e Organizates Botere te Sendetesise ne Gjeneve po zhvillohen punimet gjashteditore (22–28 maj) e Asamblesë së 75-të se...

Nga punimet e Kongresit te XIV-të Europian te AMFE ne Shkup. Ministri i shendetesise Sali dhe presidentja Dollenberg: Te vazhdoje kjo tradite bashkepunimi me...

hkup, 23 qershor -Sot ne Skup u mbajtë me sukxsese Kongresi i XIV-të Europian nga Federata Mjekët Shqiptarë Europë , me udhëheqjen e shkëlqyer...

Psikologja ne Gjermani Shkendije Berisha-Pacolli: Pasojat e luftes ne Kosove edhe sot ndihen ne diaspore. Keta njerez me trauma kane nevoje per ne, dhe...

Shkendije Berishen-Pacolli Këshilltare e Psikologjise në ne Wirges te Gjermanise Shkendije Berishen-Pacolli nuk eshte emer i panjohur sidomos ne mjedisin ku jeton dhe veperon, ne...

Pacolli: Unë sfidoj këdo, sepse e verteta eshte ne anen time!

Shkruan: Behgjet PACOLLI «Nuk ka askush, as minister, ads kryeminister i ndonje qeverie e kushdo qofte ai, te cilit i kam keekuar ndonje favor, ku...