7.5 C
Berne
vendredi 31/03/2023

Ambasadorja e Kosovës nga Izraeli uron Muajin e shenjt të Ramazanit

Jerusalem, 13 prill -Ambasadorja e Republikes se Kosovës ne Izrael znj.Ines Demiri përmes gazetes zvicerane ne shqip Le Canton27.ch ka uruar sot Muajin e shenjt të Ramazanit jo vetëm muslimanet në vendin ku ajo po shërbem si ambasadore, por edhe shqiptareve muslimane ne Kosovë dhe kudoqofshin ata.
« Urime, urime muaji i shenjtë i Ramazanit! Ju dëshiroj agjërim të lehtë!..Besoj se ky muaj i madherushem do te sherbej për shtritje doren e pajtimit me njeri-tjetrin, me shpresë qe gjate ketij muaji te mbteroj paqja, humanizmi dhe solidariteti duke ndihmuar njerëzit që kanë nevoje, sidomos jetimet, te varfurit dhe familjaret e deshmoreve që ranë për këtë liri qe po e gëzojme ne sot në shtetin tone me te ri në Evropë.. » thuhet ne urimin e ambasadores se Kosovës ne Jerusalem te Izraelit znj.Ines Demiri derguar muslimaneve. Ne urimin e saj për Ramazan ajo i ka bashangjitur nje foto me xhami.
Ajo eshte shprehur se edhe asaj ne ambasade i arrijne shume urime me letra e telefonata për muajin e shenjte te Ramazanit

Derniers articles

Berna dhe Tirana nënshkruajnë marrëveshje deri në 2026! Financim e digjitalizimit te KQZ me 1.2 milione CHF

Titane, 24 mars -Në kuadër të bashkëpunimit për dixhitalizimit, Tirana ka nënshkruar sot marrëveshje nje marreveshje me autoritet e Bernes deri në 2026 me...

Historike, emri i Kosovës, për herë të parë pas 20 vitesh, nuk permendet ne raportin e OKB-së anti drogë. Ja cfare thuhet për Shqiperine...

Gjenevë/ UN, 31 mars -Organizata e Kombeve të Bashkuara ka publikuar këtë të enjte  raportin për prodhimin e kokainës në nivel global. Në raportin...

Sipas raportit të OKB-së, Shqipëria dhe Serbia bëjnë kontrabande të hapur të drogës, Kosova nuk përmendet pas 20 vitesh

Gjenevë/ UN, 31 mars -Organizata e Kombeve të Bashkuara ka publikuar këtë të enjte  raportin për prodhimin e kokainës në nivel global. Në raportin...

Ramazani ne burgun e Scheveningenit / Nga Haga tregojnë se Thaci, Veseli dhe te tjerët a po agjërojnë…

Hagë, 30 mars -Njerezit, ata te komuniteti muslimanë ne lufte e ne burgje kane mbajtur ramazanin. Edhe në luften e fundit perballe Serbise lufëtarete...

Rekord: Diaspora shqiptare nga Zvicra vitin e kaluar ka dërguar në Kosovë rreth 100 milionë CHF

Prishtinë, 30 mars -Diaspora vazhdon të luaj një rol shumë të rëndësishëm në ekonominë e Kosovës. Përgjatë një viti nga mërgimtarët dërgohen para të...