6.9 C
Berne
mardi 5/03/2024

Ambasada shqiptare ne Berne sot ka shperndare shperblimet e fituesve te konkursit per femijet ne Zvicer

Berne, 6 qershor -Në Ambasadën e Republikes se Shqiperise sot në Bernë u shpërndanë çmimet e fituesve të konkursit të çelur me rastin e 1 qershorit, Ditën e fëmijëve, nga Shkolla Shqipe në Zvicër, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Sot, në Ambasadën e RSH-së në Bernë u shpërndanë çmimet e fituesve të konkursit të çelur me rastin e 1 qershorit, Ditën e fëmijëve, nga Shkolla Shqipe në Zvicër.

U vlerësuan me certifikata mirënjohjeje fituesit në disiplinat lexim, recitim dhe këndim, që përfaqësuan Shkollën Shqipe në Zvicër.

Prindërit dhe nxënësit e pranishëm i përshëndeti Ambasadori I.Gjoni i cili shprehu mirënjohjen dhe falënderimet për të vegjlit dhe prindërit shqiptarë për përpjekjet që bëjnë për të përçuar kulturën, gjuhën dhe historinë shqiptare.

Derniers articles

Siguria e Ballkanit: Pa liderin dhe ish-kryeministrin shqiptar Sali Berishën nuk do te kishte anëtarsim te NATO-s e as feste sot në Kuçovë

Tirane 4 mars -Shqipëria ka inauguruar një bazë ajrore të modernizuar me fondet e NATO-s në Kuçovë, duke forcuar praninë e Aleancës në Ballkan...

Visar Robelli, zgjedhet kryetar i ri i Rrjeti i Bizneseve në Zvicrën Qendrore

Luzern, 1 mars - Në Luzern te Zvicres jane mbledhour anëtarë dhe fararistë  nga mabre Zvicra për të mbajtur kuvendin e kryesise së re...

Ku ishin e ku janë shokët e komandatit legjendar Adem Jashari?

Nga Reshat Sahitaj Të shkruash për figurën e komandantit legjendar Adem Jashari dhe rezistencën si dhe sakrificën e kësaj familjeje është një barrë dhe përgjegjësi...

Shqiperia kryeson në listen e kriminelëve në burgjet e Zvicrës. Aty edhe flamuri kuqezi

Bernë, 4 mars  -Sipas burimeve nga Berna, Zvicra aktualisht ka 89 burgje me 7196 vende. Burgu me i vogel ka 5 të burgosur kurse...

Vazhdon eksodi nga shteti i rremë i Serbisë, serbët janë në panik sepse po ikin edhe nxënësit dhe arsimtarët. Për cdo vit Serbia humbë,...

Beograd, 4 mars -Vërehet nje eksod masiv e qytetareve serb nga e ashtuqujtuar "shteti i Serbise" te cilet  largohen masovikisht te zhgenjyer nga vendi...