7.5 C
Berne
lundi 28/11/2022

Ambasada shqiptare në Bernë shpërndan tekste mësimore falas për nxënësit në Zvicër

Berne, 24 shtator -Ambasada e Republikes se Shqiperise  në Bernë, ka filluar me shpërndarjen teksteve mësimore për nxënësit që nisën vitin shkollor 2021/2022 në Zvicër, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch

Fillimisht u shpërndanë tekste mësimore në Bernë, për të vijuar në javët e ardhshme edhe në Katone të tjera. Më konkretisht, dje tekstet mësimore ju dhuruan fëmijëve në shkollën e Wittigkofenit të Bernës, ku mësuese Majlinda Shaqiri zhvillon mësimin me rreth 20 nxënës.

Ambasada e Republikës së Shqipërisë në Bernë përfiton nga rasti t’u urojë suksese të mëtejshme nxënësve dhe mësuese Majlinda Shaqiri!

Derniers articles

Thaci, Selimi dhe të tjerët..festuan 28-Nëntorin, Ditën e flamurit në burgun e Scheveningenit. Ja cfarë thonë nga Haga..

Hagë, 28 Nëntor -Sikur shqiptaret ne ballkan dhe diaspore edhe ish-krerët e UÇK-së sot w kanë festuar 28-Nentorin, Diten e flamurit në Hagë. Njësia e...

Imami shqiptar në Zvicër Rijad Aliu me tirqi dhe 300 plisa feston Ditën e Flamurit

Gjenvë, 28 Nëtnor -Si ne Shqiperi, Kosovë e mbare shqiparët në ballkan edhe diaspore gjate uikendit te fundit  ka shenuar Ditën e Pamvresisë së...

NËNTORI KOMBËTAR🇦🇱

SHKENDIJE BERISHA-PACOLLI A është nëntori muaji kur ne shqiptaret (që jetojmë në mërgatë) ndjehemi më të afërt me njeri tjetrin, të mbërthyer nga një eufori...

Ekspoze e prof.dr.Musa Limanit ne Berne te Zvicres ne konferencen e diaspores

“Proceset integruese ekonomiko-shoqërore, sfidë kryesore e shqiptarëve në Mileniumin e Ri”, mbajtur në Konferencën shkencore me temë: Sfidat e botës shqiptare në Mileniumin e...

Mediat zvicerane dhe evropiane nga Katari: Mesazhe urrejtjeje gjenocidale – Serbët provokojnë Kosovën

“Mesazhe urrejtjeje gjenocidale” – Serbët provokojnë Kosovën me flamuj ngha podrume («Völkermörderische Hassbotschaften» – Serben provozieren den Kosovo mit Garderobenfahne); "Serben provozieren mit Fahne...