16.4 C
Berne
jeudi 23/03/2023

Alban Hyseni në Gjenevë tubim me diasporën: Besimi dhe dashuria juaj ndaj Gjilanit do të deshmohet me 14 nentor

Gjeneve, 7 nentor -Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje për kryetar të Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni në një postim të tij në Facebook, ka treguar për mirëpritjen që i bëri Qendra e Lëvizjes në Aaragua dhe Gjenevë, duke falenderuar diasporën e Zvicrës për përkrahjen e madhe që kanë japur.

Duke thënë se besimin që e marim do e përkthejmë në programe konkrete e përkushtim ndaj qytetarëve.

Knadidati potencial për kreytar te Gjilanit gjate dy tubimeve te njëpasnjeshme në Aargau dhe Gjenevë nder tjera ne fb e tij ka shkruar se « Në Zvicër më mirëpriten mergimtaret në disa takime, ku u ndjeva kënaqësinë por edhe përgjegjësinë të falenderoj diasporën e Zvicrës për përkrahjen e madhe që na jep. »

« Besimin që e marrim, e përkthejmë në programe konkrete e përkushtim ndaj qytetarëve dhe vendit, për të ecur drejt zhvillimit që të gjithë e kemi pritur. Besimi dhe dashuria jau ndja Gjilanit do të deshmohet me 14 nentor, ka thne kyretari i ardhshme i Gjilanit z. Alban Hyseni për gazeten zviceranr ne shqip Le Canton27.ch

Sipas Hysenit, me rëndësi është që në këtë proces, të ecim të gjithë paralelisht, me të njëjtin ritëm, të vendosur në rrugën e progresit dhe prosperitetit.

Derniers articles

Ish-presidenti i Kosovës Behgjet Pacolli: Kenia ka marrë vendim për njohjen e pasaportës së Kosovës!

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka njoftuar se Republika e Kenias ka marrë vendim për njohjen e pasaportës së Kosovës Pacolli ka shtuar se Kenia...

Zelensky uron Ramazanin: Le të na ndihmojë lutja ndaj të pafeve rusë

Kirv, 23 mars -Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka uruar besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit, me mesazhin që Ukraina “të pastrohet nga e...

Edhe kjo ndodhe: OKB përshëndet një marrëveshje te paarritur?! Në vend qi t’i bëj presion Vucicit qe refuzoi te nënshkruajë marreveshjen mes Kosoves dhe...

Stop the caressing of the UN and the EU towards Serbia and Vucic!.This also happened: The UN welcomes an unreached agreement?! Instead of putting...

EULEX demanton disa media se Sylejman Selimi qenka marrur ne pyetje

Prishtine, 22 mars -Sot ne disa media është raportuar se Sylejman Selimi, ish-komandant i Përgjithshëm i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës qenka intervistuar sot nga...

Pasi, Vucic tha se do ta pengoj Kosoven në OKB, zyrtaret e kësaj organizate nderkombëtare tregojnë se kush vendos për antetarësimin e Kosovës ne...

New York -Çështja e perspektivës së Kosovës për anëtarësi në BE dhe OKB është ringjallur me nisjen e dialogut politik në vitin 2012. Në...