3 C
Berne
mardi 21/03/2023

Aksident tragjik ne New York: Humb jeten nje i ri shqiptar

New York, 16 dhjetor -Një i ri shqiptar, 26 vjecar i vdekur, dhe një në gjendje kritike në aksidentin në Bronx- New York, njofton gazeta zvicerane ne shqip Le Canton27.ch duke ju teferuar burimeve te Kanali 12 televiziv në Brooklyn dhe Bronx japin japin nonstop pamje nga vëndi ngjarjes.

Sipas departmentit të policisë së Nju Jorkut(NYPD): Kreshnik Kajtazaj u gjend i vdekur në vëndngjarje, ndërsa bashkëudhetarë i tij, i plagosur rëndë në aksidentin me makinë pak pasmesnatës. 12:15AM të së enjtes, 16 dhjetor 2021.

Shkaku i vdekjes : 26-vjeçari Kreshnik (Nick) Kajtazaj, nga Bronx, ka ndërruar jetë si pasojë e plagëve të marra nga nji perplasje e fuqishme me veturë në një shtylle elektrike, në një nga lagjet më të populluara me shqiptarë në Bronx-New York.
Sipas policise mendohet se shkak ishte ecja me shpejtësi të madhe, në orët e para të mëngjesit 12:15AM të së enjtes, 16 dhjetor 2021.

Përplasja fatale, sipas tyre, ndodhi rreth orës 12:15 në lagjen e shqiptarëve Morris Park Avenue dhe Hight Avenue në Bronx, New York.

Mercedes Benz ML320 i vitit 1998 me dy persona idhte në shpejtësi të madhe në expresin Morris Park Avenue, kur shoferi nuk arriti të kontrollonte automjetin ne tentative për të bërë një kthesë dhe u përplas në një shtyllë të ndriçimit.

Autoritetet mbërritën menjëherë në vendin e ngjarjes dhe gjetën brenda vrturës dy persona; Kreshnik Kajtazin, që ishte drejtuesi i veturës, (sipas policisë) me plagë të rënda në kokë dhe pasagjeri tij, një 24-vjeçar me plagë të rënda poashtu në kokë. Kajtazaj u deklarua i vdekur në vëndin e aksidentit, ndërsa bashkëudhëtari i tij, u transportua në gjendje kritike në spital.

Kajtazaj ishte një milje larg shtëpisë kur u përplas, tragjikisht, sipas policisë, e cila ndodhej në vëndngjarje. / Nexhmedin Syla

Derniers articles

Sali Berisha në ATV: Arsytimi i Vuçiqit pse nuk e firmosi marrëveshjen nuk është i sinqertë, ja çfarë po fshehë ai

Kryetari i PD-së, Sali Berisha, në emisionin “A23” në ATV, tha se arsyetimi i presidentit serb, Aleksander Vuçiq për të mos e firmosur marrëveshjen...

Shefi OKB-se mbeshtet marreveshjen e Ohrit mes dy shteteve fqinje Kosoves dhe Serbise

Berne, 20 mars -Sekretari i Përgjithshëm mirëpret njoftimin e fundit nga Bashkimi Evropian për një marrëveshje nga palët për zbatimin e Marrëveshjes për rrugën...

Nga Brukseli ne Ohër, Zotimi gojor ka peshe!..

Shkruan: Muhamet MAVRAJ Zotimi gojor ka peshe, por eshte dicka tjeter nga nenshkrimi i dokumenteve. Dialogu, bisedimet, takimet jane me te mira sesa izolimet ose konfliktet...

Përfunduan diskutimet maratonike në Ohër mes Kurtit dhe Vucicit nën patronazhin e BE-së. Arrihet marreveshje, por presidenti serb refuzoi te nenshkruaj

Oher, 18 mars -Rundi i bisedimeve maratonike mes liderëve të Kosovës dhe Serbisë pas 12 oresh ka përfunduar. Mesohet se ka një dakordim mes...

Le Conseil fédéral adopte le rapport sur l’exercice du droit de vote depuis l’étranger

Berne, 17 mars Lors de sa séance du 17 mars 2023, le Conseil fédéral a adopté un rapport sur l’exercice du droit de vote...