15.5 C
Berne
mardi 9/08/2022

Agim Ademi: Gazeta “Bota sot” më prestigjiozja dhe sinonim i demokracisë

Prishtine, 26 qershor (Kemal Goca) -Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, tha se gazeta “Bota sot” është zëri i fuqishëm i sportit dhe në përgjithësi.

Ademi uron 27 vjetorin e gazetës, duke thënë se sinonim i demokracisë.

“Gazeta ‘Bota sot’ është prej më prestigjioze për shqiptarët, sidomos në Kosovë, është sinonim i demokracisë, mediave demokratike dhe e shprehjes së lirë. Ademi tha se “Bota sot” i jep hapësirë gjeneratave dhe përkrah fuqishëm futbollin në përgjithësi sportin.

Sa i përket redaksisë më së miri dhe më së shumti e ka përcjellur sportin në të gjitha dimensionet, një redaksi multifunksionale, në këtë rast futbollin e kanë përcjellur në të gjitha kategoritë, sidomos kategoritë e reja, në veçanti ka qenë një ndër gazetat më të mira dhe pothuajse një ndër të paktat gazeta që iu kanë dhënë hapësirë pikërisht rinisë dhe pjesës së më të vlefshme të kombit dhe sportit tonë.

Prandaj, duke iu falënderuar të gjithë gazetarët me radhë të Botës sot, që nga themelimi e deri me tash, ju uroj 27 vjetorin e themelimit dhe i falënderoj shumë për një përkrahje të drejtë, reale dhe shumë profesionale, me sportin tonë të dashur dhe më të popullarizuar në botë, futbollin.

Urime dhe uroj që të vazhdojë me juve Kemajl Goca dhe shumë të tjerë gazetarë, t’i trajnoni edhe ju vet si gjeneratë pas juve. Urime të gjithë juve”, uron Ademi.

 

Derniers articles

Shefi i OKB-se alarmon: Bota po luan me arme. Vetëm një gabim “na ndan nga apokalipsi”

Gjeneve, 7 gusht - (UN, Le Canton27.ch) Njerëzimi “po luan me një armë të mbushur”, ka paralajmëruar Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së, António Guterres. Dhe...

Gruaja shqiptare me shami nga Guinness World Records: Mbulesa eshte liria ime qe ma garanton OKB!

Shkruan: Arbnora Fejza Idrizi Po e nis këtë shkrim duke u thirrë në teorinë fillozofike të fillozofit francez, Zhan Zhak Ruso i cili thotë-‘’Njeriu lind...

Kosova nuk guxon ta bej te njejtin gabim! OKB kritikon Francën për ndalimin e bartjes së shamisë në shkolla

Franca ka shkelur një traktat ndërkombëtar të të drejtave të njeriut kur ia ndaloi një gruaje që të mbante shaminë gjatë kohës kur ajo...

Ministrja e drejtesise se Kosoves Haxhiu takon ambasadorin zviceran z. Kolly

Prishtine, 5 gusht -Sot, ministrja e drejtesise se Republikes se Kosoves znj.Albulena Haxhiu eshte takuar me Ambasadorin e Zvicrës, z. Thomas Kolly me ç'rast...

Italianët po i shkulin flokët për garuesen që shkoi të Shqipëria

Berne, 4 gusht -Lara Colturi (15) konsiderohet si një talente me e madha në garat e skive. Tani, pasi u zhvendos nga Italia në...