18.8 C
Berne
lundi 25/09/2023

Abrashi, Shabani e Demhasaj me Grasshoppersin eliminohen nga Baseli i Zeqirit

Baseli është kualifikuar në çerekfinale të Kupës së Zvicrës në futboll.

Grasshoppersi si vendas ka pësuar humbje me rezultat 5:3 nga Baseli.

Përballja e Kupës mes Grasshoppersit dhe Baselit, përveç spektaklit të golave, ka qenë edhe derbi mes futbollistëve të Kosovës.

Kapiteni Amir Abrashi u paraqit titullar, ndërsa Meritan Shabani u aktivizua nga minuta e 15-të dhe Shkëlqim Demhasaj në atë të 87-tën për Grasshoppersin.

Abrashi dhe Shabani u zëvendësuan në minutën e  79-të.

Andi Zeqiri ka luajtur standard për Baselin dhe u zëvendësua në minutën e 81-të.

Për Baselin shënuan Kade (29′), Frei (45+2′-nga penalltia), Amdouni (48′ e 90+2′), Adams (65′) dhe për Grasshoppersin realizuan Dadashov (52′), Seko (31’ e 73′).

Derniers articles

Reagim i Këshillit të Ambasadorëve Shqiptarë (KASH), lidhur me veprimet terroriste të bandave serbe në fshatin Banjske të Leposaviqit kundër Policisë së Kosovës

Tirane, 24 shtator -Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë dënon me forcën më të madhe sulmin terrorist të banditeve serbë, nga i cili deri me tani...

Situate e tendosur ne Kosove pas vrasjes te nje polici nga bandat serbe / Diaspora kosovare po flasin per mobilizim. Kurse ne Zvicer paralajmerohen...

Prishtine, 24 shtstor -Sot ne oret e hershme ne Veri te Kosoves eshte vrare nje police dhe nje tjeter eshte plagosur nga bandat kriminale...

Sot ne Veri te Kosoves bandat kriminale serbe vrasin nje police kosovar. Analistet akuzojne Borrell, Lajcak dhe Vucic per nxitje per lufte

Prishtine, 24 shtstor -Sot ne oret e hershme ne Veri te Kosoves eshte vrare nje police dhe nje tjeter eshte plagosur nga bandat kriminale...

Kryeministri Kurti dhe deputeti Wermuth ne Olten uruan fitore kandidateve shqiptare per deputete ne parlamentin zviceran ne zgjedhjet e tetorit

Olten, 23 shtator -Pas nje dite takime, biseda dhe akivitete ne presidencen e Konfederates zvicerane dhe me kandidatet shqiptar qe do garojne per deputete...

Le député genevois Arbër Jahija salue le Premier ministre kosovar. Voici ce qu’il a écrit de la rencontre avec Albin Kurti

Après la réunion bilatérale avec le président suisse Alain Berset, le Premier ministre du Kosovo, Albin Kurti, ainsi que la ministre de la Culture,...