22.1 C
Berne
samedi 25/06/2022

Biznesmeni i njohur shqiptar Besnik Benz nga Gjeneva humanist dhe shembull integrimi në Zvicër për të cilin më së miri flet puna e tijë!

Satfi i Garazha MyGARAGE ne Gjenvë kremton 25 vjetorin dhe inaugurimine garazhes se trete (Photo: Le Cantonm27.ch – Abedin Mustafa)

Gjenevë, 19 qershor -Sot kur flasim per mergimtarët në Zvicër apo vendet tjera evropiane, nuk bëhet fjalë më per integrim, te cilet e kane tejkaluar ket problem, qe tashme jane edhe shembull, por për kontributin me investimet e tyre ne vendlindje. Njeri nga ta është edhe Besnik Ajeti qe njihet ne kantonin e Gjenevës si Besnik BENZ nje afarist i njohur dhe i suksesshem, për te cilin me se miri flet puna e tij, shkruan gazeta zvicerane Le Canton27.ch

Ju kujtohet ky emer, sigurisht po, kur ne tetorin e vitit 2014 ofroi 1 milione € ekipit shqiptare, shpërblim kuqezinjeve për fitore kundër Serbisë ne Beograd! Pra, ky eshte Besnik Ajeti nga Lladova i cili qe 25 vite jeton dhe vepron ne Gjeneve dhe qe e ushtron me dashuri dhe profesionalizem punen e automekanikut, qe sot ka bere emer ne Kantonin e GE dhe ne Zvicer qe gjithkush ja ka lakmi dhe zili!

Besnik Benz: Për gjitha keto suksese falemnderoj familjet time dhe Zvicrën! 

Biznesmeni i njohur Besnik Benz nga Gjeneva nuk ndalet! Dje familja BENZ ben inaugurimin e nje garazhe gjigante. Ben hapen e saj ne menyre solemne garazhen e trete te quajtur MyGARAGE e cila drejtohet nga Besnik Benz, Hatixhe Bernz dhe El Sadat dhe Ardita Ajeti.

Garazha MyGARAGE punon non top në sherbimine klineteve. Eshte garazhe kjo e pare dhe e vetme e ketij modeli qe kryen te gjitha funskionet dhe opercaionet për gjitha llojet e veturave duke u nisur nga nderrmi i gomave, jantes (fellagave) e deri tek ngjyrsja, klima, defeketet e znkonashme ne veture, servisi (përgatija e vetures per pushime) etj..

Besniku, besnik i kombit, besnik i profesionit dhe klienteve, nje rugovist i «terbuar» punetor dhe shembull integrimi ne Zvicer! Edhe tham kete sepse Besnik Ajetin ne Gjenevë, Zvicer dhe Kosovë e njohim jo vetem si biznesmen te suksesshem si pronar te tri garazhe ne Zvicer (MyGARAGE) me mbi 20 puntorë, por edhe si humanist i cili ka investuar shume ne vendlindje ne Lladove dhe Gjilan. Ai ka n gritur ekeonomine ne atdhe, ka ndihmua shkollat shqipe, kulturen shqipe, skamnoret, jetimet, invalidet e luftes dhe veteranet e vertete te UCK-së etj..

Ai dje ne pranine e rreth nje mije mysafireve, (hapi zemren dhe dyert nga ora 9-17) per mysafire, qe ishin kryesisht autoritete te Gjeneves dhe kantonale si dhe biznesmen, mergimtare e miq nga mbare Zvicra, bene inaugurimin e garazhes se re ne Gjeneve, te treten me radhe, pas atyre ne Bazel dhe Lausanne. “Për gjitha keto suksese felemnderoj ne rend te pare familjen time dhe Zvicrën..Për mua , te jesh ne Zvcer ehste dicka me shume se fat, eshte privilegj, sespe nga ky vend mund te fitosh dhe mesosh shume gjera, prandaj edhe sukseset jane te garantuara…” ka thene ne fund z.Besnik Benz për gazeten zvicerane Le Canton27.ch

Per te gjithe keta mysafire per 7 ore rresht i argetoi me muzike dhe ju shtroi dreke nga supa, flija e deri ne bakllave!

Edhe Redaksia i Uron pune te mbare dhe suksese🇨🇭🇦🇱🇺🇸 Pra, ky eshte shqiptari qe llafin e ka konvertuar në PUNE!..  (Photo: Le Cantonm27.ch – Abedin Mustafa)

Derniers articles

Lazim Destani takon ish-shefin e NATO-s Lordi George Robertson. Biseduan per Kosoven 23 vjet pas bombardimeve dhe shqiptaret ne Ballkan

I ftuar nga Rrjeti i Lidershipit Europian në Londër, ne Konferencën që po mbahet në ambientet e Parlamentit Britanik, pjesëmarrjes ishte edhe biznesmeni i...

Nga fjalimi i ministrit te  Shendetesise se Maqedonise Veriore z.Bekim Sali ne punimet e Asamblesë së 75-të se WHO

Gjeneve, UN 22 maj –Ne seline e Organizates Botere te Sendetesise ne Gjeneve po zhvillohen punimet gjashteditore (22–28 maj) e Asamblesë së 75-të se...

Nga punimet e Kongresit te XIV-të Europian te AMFE ne Shkup. Ministri i shendetesise Sali dhe presidentja Dollenberg: Te vazhdoje kjo tradite bashkepunimi me...

hkup, 23 qershor -Sot ne Skup u mbajtë me sukxsese Kongresi i XIV-të Europian nga Federata Mjekët Shqiptarë Europë , me udhëheqjen e shkëlqyer...

Psikologja ne Gjermani Shkendije Berisha-Pacolli: Pasojat e luftes ne Kosove edhe sot ndihen ne diaspore. Keta njerez me trauma kane nevoje per ne, dhe...

Shkendije Berishen-Pacolli Këshilltare e Psikologjise në ne Wirges te Gjermanise Shkendije Berishen-Pacolli nuk eshte emer i panjohur sidomos ne mjedisin ku jeton dhe veperon, ne...

Pacolli: Unë sfidoj këdo, sepse e verteta eshte ne anen time!

Shkruan: Behgjet PACOLLI «Nuk ka askush, as minister, ads kryeminister i ndonje qeverie e kushdo qofte ai, te cilit i kam keekuar ndonje favor, ku...