11.2 C
Berne
mardi 16/04/2024

20min.ch: Laut dem albanischen, in der Schweiz herausgegebenen Onlineportal «Le Canton 27»: Passagiere prügeln sich auf Flug von Pristina nach Basel

Eine Familien-Fehde eskalierte an Bord eines Flugzeugs vom Kosovo in die Schweiz. Auf dem Flughafen Basel-Mulhouse wurden zwei Männer verhaftet.

Auf einem Flug von Pristina nach Basel kam es am Samstagnachmittag zu einer Schlägerei, an der mehrere Passagiere beteiligt waren, wie die albanische Online-Zeitung «Le Canton 27» berichtet. Auf einem in den sozialen Medien kursierenden Video soll Blut zu sehen und Schreie von Frauen und Kindern zu hören sein. Nach der Landung in Basel-Mulhouse ging es weiter.

Die Polizei des Flughafens hat den Vorfall gegenüber «Blick» bestätigt. Zwei Männer seien verhaftet worden. Laut der Zeitung kam es auch auf dem Parkplatz auf dem Flughafenareal zu einer Konfrontation zwischen den zwei Familien. Nachdem sich auch Frauen in den Streit eingemischt hätten, griff die französische Polizei durch.

Derniers articles

Lavdi dëshmorëve të parë të prillit të vitit 1981 (Naser Hajrizi dhe Asllan Pireva) me rastin e 43-vjetorit rënies

Shkruan: Ilmi CKOLLI Në vazhdimësinë e përpjekjeve, luftërave dhe qëndresës shekullore të popullit shqiptar për liri, pavarësi dhe bashkim kombëtar, demonstratat e pranverës së vitit...

Fillon në Nju Jork gjyqi historik penal i Donald Trump / Falsifikimi i dokumenteve

New York, 15 prill -Donald Trump të hënën u bë ish-presidenti i parë në historinë e Shteteve të Bashkuara që përballet me drejtësinë penale....

Nuk vriten vetëm gratë shqiptare..Psh në Zvicër për cdo vit vriten nga 40 femra, në Srbi nga 30, në Francë, në cdo tri ditë...

Bernë, 15 prill -Mbi 90,000 gra dhe vajza u vranë në botë vitin e kaluar - më së shumti në dy dekadat e fundit....

Horror me një kishë / I riu masakroi me thikë priftin dhe besimtarët, ja momenti i tmerrshëm kur…+18 VIDEO

Një sulm tjetër me thikë ka ndodhur në Sideni të Amerikës, këtë herë jo në një qendër tregtare por në një kishë. Peshkopi dhe besimtarët...

Granit Xhaka, me këmbë të arta që po ben krenar zviceranët dhe shqiptarët

Bernë, 14 prill -Bayer Leverkuseni edhe zyrtarisht është kampioni i ri i Gjermanisë.  Bayer siguroi titullin pesë javë pa ra perdja e kampionatit gjerman....