22.1 C
Berne
samedi 25/06/2022

20min.ch: Komuniteti Tiktok, personalitetet zvicerane shpesh i krahason burrat shqiptarë

Bernë, 9 shkurt -“Ueli Maurer duket si Leonardo DiCaprio dhe Berset është shumë i lezetshëm”. Komuniteti Tiktok shpesh i krahason burrat me shqiptarët. Shumë njerëz janë të zemëruar për Alain Berset, shkruan Bettina Zanni autorja e shjkrimit t etritulluar “”Ueli Maurer duket si Leonardo DiCaprio dhe Berset është shumë i lezetshëm”  («Ueli Maurer sieht aus wie Leonardo DiCaprio und Berset ist super herzig») boptuar ne gazten prestiugjioze zvicerane 20min.ch, transmeton Le Canton27.ch

Faqja Swissmeme postoi fotot para dhe pas të Këshilltarëve Federalë. Komuniteti Tiktok e krahason Ueli Maurer me një aktor hollivudian dhe e gjen Alain Berset “të nxehtë”.

Për këtë bëhet fjalë

Faqja argëtuese Swissmeme ka postuar së fundmi një video në Tiktok me fotot para dhe pas të Këshillit Federal.

Fotot janë modifikuar nga një aplikacion fytyre.

Komuniteti Tiktok shpesh i krahason burrat me shqiptarët. Shumë njerëz janë të zemëruar për Alain Berset. (Oft vergleicht die Tiktok-Community die Männer mit Albanern. Von Alain Berset schwärmen besonders viele.), ka shkruar 20min.ch

Alain Berset (PS) dhe Ueli Maurer papritmas kanë flokë dhe kanë një mjekër treditore: faqja argëtuese Swissmeme kohët e fundit postoi një video në Tiktok me fotot para dhe pas të shtatë Këshilltarëve Federalë. Ato u përpunuan nga një Faceapp. Përdoruesit shpesh duan të shohin ngjashmëri me shqiptarët. “Të gjithë duken si shqiptarë…” thotë “Amir Qallaki”. Dhe “Lisa” pyet gjithashtu: “A janë të gjithë nga Kosova?”.

“Uau, Berset është shumë i nxehtë”

Disa përdorues mahniten kur shohin fotot pasuese të Këshilltarit Federal. “Uau, Berset është shumë i nxehtë,” thotë një përdorues, një tjetër e gjen Berset “super të ëmbël”. Dikush madje sheh ngjashmëri me yllin e Hollivudit Leonardo di Caprio në Ueli Maurer.

Fotot e redaktuara të këshilltarëve federalë shkaktojnë më pak bujë. Dikush mendon se femrat janë thjesht të grimuara të dyfishta. Një përdorues beson se gratë nuk janë të përfaqësuara mirë dhe kritikon “dhëmbët e bardhë”.

Ylli i mediave sociale Zeki thotë për kontributin e tij: “Unë me të vërtetë doja të përdorja aplikacionin për të treguar se çfarë ndryshimi të madh mund të bëjë një modifikim i tillë.” Ideja e këshilltarëve federalë i erdhi në mendje spontanisht. Për punën e tij ai thotë: “Bukuria është në syrin e shikuesit”.

Derniers articles

Lazim Destani takon ish-shefin e NATO-s Lordi George Robertson. Biseduan per Kosoven 23 vjet pas bombardimeve dhe shqiptaret ne Ballkan

I ftuar nga Rrjeti i Lidershipit Europian në Londër, ne Konferencën që po mbahet në ambientet e Parlamentit Britanik, pjesëmarrjes ishte edhe biznesmeni i...

Nga fjalimi i ministrit te  Shendetesise se Maqedonise Veriore z.Bekim Sali ne punimet e Asamblesë së 75-të se WHO

Gjeneve, UN 22 maj –Ne seline e Organizates Botere te Sendetesise ne Gjeneve po zhvillohen punimet gjashteditore (22–28 maj) e Asamblesë së 75-të se...

Nga punimet e Kongresit te XIV-të Europian te AMFE ne Shkup. Ministri i shendetesise Sali dhe presidentja Dollenberg: Te vazhdoje kjo tradite bashkepunimi me...

hkup, 23 qershor -Sot ne Skup u mbajtë me sukxsese Kongresi i XIV-të Europian nga Federata Mjekët Shqiptarë Europë , me udhëheqjen e shkëlqyer...

Psikologja ne Gjermani Shkendije Berisha-Pacolli: Pasojat e luftes ne Kosove edhe sot ndihen ne diaspore. Keta njerez me trauma kane nevoje per ne, dhe...

Shkendije Berishen-Pacolli Këshilltare e Psikologjise në ne Wirges te Gjermanise Shkendije Berishen-Pacolli nuk eshte emer i panjohur sidomos ne mjedisin ku jeton dhe veperon, ne...

Pacolli: Unë sfidoj këdo, sepse e verteta eshte ne anen time!

Shkruan: Behgjet PACOLLI «Nuk ka askush, as minister, ads kryeminister i ndonje qeverie e kushdo qofte ai, te cilit i kam keekuar ndonje favor, ku...